Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell fürjet tartani?

Hogyan kell fürjet tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok a legközelebbi vásárban szeretnék venni egy 4-5 db japán fürjet,mert úgy megtetszettek.

Milyen hely kell nekik és mit esznek és mostanság mennyibe kerül egy fürj?

Meg még azt is halottam,hogy kell nekik tojótáp,hogy tojjanak ez igaz? A válaszokat előre is köszi! :D



2015. máj. 4. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Fedett hely kell nekik, sűrű szövésű hálóból, mert jól repülnek és ugrálnak, és ha kifér a fejük a rácson, felakasztják magukat. Ha télen fűtött helyük van, télen is tojnak, amúgy csak áprilistól kb. szeptemberig. (Mondjuk míg éjszaka nincs hidegebb 10 foknál).

Én tojótáppal etetem őket, naponta, de max. kétnaponta tojnak. Néha kapnak zöldet, tyúkhúrt, főtt tojást, reszelt sárgarépát, stb. Adhatsz nekik lisztkukacot is vagy ilyesmit. Kell nekik porfürdő és néha főzök nekik kamillateát. Erősíti az immunrendszert. Ha elég nagy helyük van, kapirgálnak, bogarakat fognak, akkor kevesebb táp is elég.

Nagyüzemben zsúfoltan, kis ketrecekben tartják őket és úgy is tojnak, de én jobban szeretem, ha az állataim jól érzik magukat. Nálam kb. 2 négyzetméteren vannak 6-an.

2015. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2015. máj. 4. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy ne taposórácson tartsd őket. Lehet hogy praktikusabb, de a fürjek csak szenvednek az ilyen ketrecben.

Egy helyen csak egy kakast tarts, mert nagyon agresszívak és előbb-utóbb kinyirják egymást. Tehát 4tyúk 1kakas az ideális családmodell náluk. :)

Tojótápot érdemea nekik adni, kiegészítve kölessel és egyébb apró magokkal. Ezenkívül én darát is adok nekik. Galambkeveréket szoktam daráltatni. Ebben van kukorica, borsó, cirok, búza, árpa...

Fontos még a mész pótlás a folyamatos tojás tojás miatt.

Kapjanak még Jolovit-et.

Télire fagymentes helyen tartandóak, így nem tojnak és tovább fognak élni.

2015. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!