Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fürjtojást kotlóssal is ki...

A fürjtojást kotlóssal is ki lehet keltetni vagy csak keltetőgéppel?

Figyelt kérdés

2015. máj. 7. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
A kotlós csibéi 21 napra kelnek ki. A fürjek nem tudom mikor. Szerintem ha hasonló hosszú ideig, legfeljebb 1 nap eltérés van, akkor kikelti a kotlós, de ha nagyon eltér a két költési idő, akkor gyanús, hogy kikelnek-e. És fontos még a hőmérséklet is. A kotlós 37,8-38 fokon költ. A fürj nem tudom, hány fokon. Tehát itt is a hasonlóság számít. Nézz utána, ha nagyon eltér egymástól a fürj és a kotlós költése, akkor inkább keltetőgéppel próbálkozzál.
2015. máj. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2015. máj. 7. 10:15
 3/4 Egon Noiro ***** válasza:

A neten találtak alapján azonos hőmérsékleten kel a fürj a sima csibével. 16-18 nap alatt bújnak elő.

Ezen a linken ugyan a keltetőgépes módszerről írnak, de ezek alapján csak a rövidebb időben tér el a tyúkkeltetés a fürjétől, tehát a kotlósaik "csereszabatosak".

[link]

2015. máj. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 jampi15 válasza:
Nem azzal van baj hogy a fürj 17 napra kel lehet kacsatojást keltetni kotlóssal attól hogy az 28 napra kell csak nem kell keverni csirkével a fürj tojás nem erre lett kitalálva a kotlósod minimum van 2 kg a fürjtojások nem erre lettek kalibrálva egy kettőre szét taposná esetleg megpróbálhatod japi tyukkal
2015. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!