Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sos. Segitenetek?

Sos. Segitenetek?

Figyelt kérdés
jottem haza es a cicam epp egy feszket fosztott ki. Egyetlen tojast menekitettem meg. hogyan tudnam kikelteni? Es ha kikel utanna mivel etessem a picurt?
2015. máj. 26. 19:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Csak keltetőgéppel lehetne kikeltetni, ha az nincs, akkor reménytelen.
2015. máj. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
A kikeltés a nehezebb része. Egy tyúktojást sem tudsz csak úgy kikelteni keltetőgép nélkül.
2015. máj. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem lassan már nem lesz min gondolkodni, mert már rég kihűlt a tojás (főleg ilyen időben).

Add oda ezt is a macskának.

2015. máj. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs olyanunk:/ szoval akkor mit csinaljak szegenykevel?:/
2015. máj. 26. 20:25
 15/22 anonim ***** válasza:
Az MME oldalán jó tippeket lehet találni a madarak ragadozóktól való megóvása ellen, pl. itt is: [link]
2015. máj. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Most hol van, és mennyi ideje nincs melegítve? Mondom, már szerintem rég kihűlt. Ha kihűl, akkor abból már sose lesz fióka.


De mint már mondtuk, keltető nélkül semmit nem tudsz csinálni.

2015. máj. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem hult ki mert (sima) lapaval melegitem. Tudom nemsokat er csak ideiglenesen gondoltam amig nem kapok valaszokat. De akkor mindegy. Koszonom q segitseget
2015. máj. 26. 20:28
 18/22 anonim ***** válasza:

Ha 10-15°C nem volt hidegebb még van remény. [A keltetni való tojást is kamrába tároljuk.] Mint írtad, kötött a kezed. Nem tudsz mit csinálni:

kézi forgatós, legnyomibb keltetőgépek is valahol 10-15ezernél kezdődnek. Ha szüleid nem is visznek el, ilyenre se fognak költeni.

Te magad szintén nem tudod kikelteni házilag, figyelni kell a páratartalomra, a hőmérsékletre (tizedpontosan), a szellőzésre...

Ha a környéken van kotló, az alá sem tudom betenni, mert nagy eséllyel összetörné.

Egyetlen megoldás, hogy a benne lévő vitaminokkal táplálod házi kedvenced. Ha a madárszülők észrevették az üres fészket, valószínű, hogy újat kezdtek már építeni.

Át tudom érezni a lelkiismeret furdalásod.. én 4-5 tojással végeztem, merő véletlenségből... De vidít az a tudat, hogy a tárolónkban a házi rozsdafarkúak nevelik a hangos kis fiókáikat, és hálaisten a cicánk se éri el. Ha ennyire madárbarát vagy, csatlakozz az MME-hez, ha érdekel privátban tudok róla mesélni.

2015. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egy tojás kikeltés szakemberek számára is rizikós, inkább nem szokott sikerülni.


Amit tehetsz:

Építs a macskád számára elkerített és felülről is dróthálóval csukott kifutót, hogy ne tudja veszélyeztetni a madarakat, továbbá, hogy ne tudjon átszökdösni a szomszédaidhoz vagy az utcára! egyszeri munka és befektetés, de a jövőben nem lesz gondod!

Amíg ezt nem csináltad meg, addig tartsd a házban a macskát és egyedül ne engedd ki!

2015. máj. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19 kifutót a macseknak? Egy házi cicának, aki nem panelban él, annak joga van a szabadsághoz. A macska nem kutya, akinek biztosítani kell egy jó kerítést. A macska kilométereket barangol be éjszakánként, főleg ha kandúr, de ha még lány is. Sokkal természetközelibb, mint egy kutya. Ez a kifutó nekem nevetségesen hangzik, de nem szeretnélek megsérteni. A madaraknak sokkal könnyebb alkalmazkodniuk. Ennyi erővel az egész Földön tehetnénk kifutóba a vadállatokat. A nyesteket sem teszik, ha tönkreteszik a fészket. Ez egy nagyon természetes történet volt, a macskát nem tudod gátolni ösztöneiben.

A madárpár meg biztos építi már másvalahol a fészkét. Ha meg galambok voltak, akkor meg már nem is sajnáljuk, mert hogy piszkít a nagyvárosokban. De én ugyanúgy sajnálom, bármi is volt.

A tojáskeltetés meg legtöbbször igen is sikerül, jó gépekkel elérhető a 75-80%-os kelési arány is. Már máskérdés, hogy az ember tyúktojást keltet és nem vadmadarakét, amit elvégeznek a madarak.

2015. máj. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!