Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fekete rigó fészekben amit...

A fekete rigó fészekben amit találtam 2tojás van az anyja csak este ült rajta meg reggel amikor megnéztem, mert aggódtam értük. Égész nap nem volt ott. Mit tegyek h megpróbáljam megmenteni őket?

Figyelt kérdés
A tojó nem félt tőlem amikor közel mentem.Semmi,nem támadott,meg se riadt.Köszönöm ha vki tud tanácsot adni.

2015. máj. 31. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
hagyd békén őket!
2015. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm megfogadom
2015. máj. 31. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Félt az, csak uralkodott magán. :)

Más a stratégiája.

Inkább megmerevedik, hogy ne lehessen észrevenni, meg közel engedi magához a ragadozókat, hogy elcsalja a fészektől.


Ha kikelnek a kicsik, azzal se kell csinálni semmit.

A gyengék amúgy is kiszelektálódnak, ez a világ rendje.

De előfordul, hogy viszonylag röppképtelenül kipotyognak a fészekből.

Nem kell velük foglalkozni, elcsipegetnek a talajon, elbogarásznak napközben, éjszakára meg felmásznak egy bokorra.

Pár nap/hét elteltével annyira megerősödik, hogy fog tudni repülni.

2015. máj. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A rigófélék fiókái még alig tudnak repülni, amikor kiugrálnak a fészekből és jelzik a szüleiknek, hol vannak. Lehet hozni a gilisztákat. Nem kell őket "megmenteni".

Fészken ülő madarat NEM zavarunk, mert ha sokat leselkedsz, a szarka is rájön, honnan rabolhat fiókát!

2015. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még nem költi őket! A madarak jellemzően naponta tojnak egy tojást. És ha összegyűlt 4-6 vagy kisebb madarak esetén akár 12 tojás is, akkor utána ülnek csak rá és kezdik el melegíteni, kikölteni azokat. Így egyszerre fognak kikelni...


Szerintem még a tojásrakás történhet nálatok. ne zavard, mert bár a rigó elég emberközeli,ha sokat zargatod, akkor elszokik máshová... És ha pedig már költ, akkor miattad is előfordulhta, hogy sokáig nem mer visszatérni a tojásokhoz...

2015. jún. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm csak távolról az ablakból néztem és úgy láttam visszament a madár szóval békénhagyom őket
2015. jún. 1. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!