Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kacagó gerléim mostanában...

Kacagó gerléim mostanában nagyon szerelmesek voltak. Kb.4 napja 2 tojásuk lett a fészekben. Ilyen hűvös időben is ki tudják majd költeni?

Figyelt kérdés
Kazánházban vannak, ahol kb. 5- 10 fok lehet. Ha már jobb idő lesz, akkor kiteszem őket, de még jobb nekik bent. :) Szóval nem fog kihűlni a tojás? Ki tudják majd költeni ilyen kora tavasszal is? Eddig a két év alatt, amióta megvannak, évente 2-3-szor tojtak tojást. Nyáron fel is nevelték a kicsiket.
2010. febr. 27. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha rajta ül egyfolytában és nem jön le róla, akkor szerintem nem lesz gond.
2010. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, folyamatosan ülnek rjta felváltva! Olyan aranyosak... :) Remélem ki tudják költeni majd. Elvileg kb. 20 napig ülnek a tojásokon. Majd figyelem őket. Köszi a választ! :)
2010. febr. 27. 11:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy kis oktatás nektek:


A kacagó gerléknek 14 nap alatt kelnek ki a kicsik.


Ebben az időben kint is simán kikeltik és felnevelik.

Nekem a postagalambok ülnek most a tojáson.


Csak azt nem értem, hogy miért nem hagyod kint a gerléket? Ezek nem egzotikus galambok, hanem egy igénytelen gerlefaj!


Nekem mindig is kint voltak nagy röpdében, ahol szépen költöttek néha télen is! A kicsik mindig felnőttek!


És mit adsz nekik enni? Mert megeszik még a szemes kukoricát is!!!

2010. febr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért tartom bent télen, mert most amikor - 25 fok volt felénk, nem volt szívem őket kint hagyni. Már -10 fok körül beviszem, őket fedett heylyre, ahoil nem éri őket annyira a hideg. Barátaink galambokat tartanak, fedett, de nyitott ólba tudnak behúzódni. Oda tette be a gerléit is, de 3-ból 2 nem élte túl ezt a rohadt hideget. Szóval ezért...

Magvakkal etetem őket, épp ami van itthon. Kukorica, búza, köles, napraforgómag, nyáron egy kis fű is, stb.

2010. febr. 27. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de akkor az a barátod valamit nagyon elb...ott, mert egy kacagógerlét igen nehéz kinyírni még, ha akarattal is csinálom.


Ott valami nagyon nem volt rendben. simán kint lehet őket hagyni! És nem hinném, hogy -25 fok volt a télen és lesz is valamikor, de még az sem ártana nekik.


A balkáni gerlék is kint vannak hóban, fagyban, szélben és mégsem lesz bajuk.

Természetesen ők is kiszelektálódnak, hisz közöttük is vannak gyengébb egyedek! Nem kell feltétlenül minden madárnak életben maradnia!


De akkor is azt mondom, hogy fölösleges egy kacagót bevinni!


Nekem fürjek, hullámosok, nimfák, galambfélék telelnek kint problémamentesen!

2010. febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálunk, itt északon (nógrádban) bizony 1 hétig folyamatosan - 20- 22 fok volt. 2 nap pedig - 25-öt mértek. De nem ez a lényeg.
2010. febr. 28. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!