Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ebben az esetben biztos, hogy...

Ebben az esetben biztos, hogy a kakassal van a gond?

Figyelt kérdés

Már a második kotlós tyúk hagyta ott a fészket,ezért úgy gondolom,hogy az új kakasom nem teljesít jól, nem termékeny.

(A 2 kotlós közül az egyik még az előző kakasnál kikeltette a tojásokat, nem állt fel)

Viszont, az első fészekben idegen tojások voltak amiket kaptam, tehát azokhoz a tojásokhoz az égvilágon semmi köze nem volt az én kakasomnak.

Így is befolyásolja valami a tyúkot és valóban az új kakassal van a gond vagy más is lehet?

A második kotlós saját tojásokon ült, abból se lett semmi.


2015. jún. 15. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a tojásokat, van-e bennük embrió, esetleg elhalt llapotban.
2015. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kotlósfüggő.. Igaz nekem most volt az első keltetésem ( a tyúkomnak is), de ő nagyon erőszakos anya. Eleve azért ültettük el, mert ő akarta. Nincs kakasunk, a szomszédból kértük a tojást. Rengeteg záp volt, egyy pár befulladt, a többit meg nem tudom... 18ból 3 kelt. Kitettük, hogy a tojásokat kivegyük, foglalkozzon a 3 kicsivel. Mikor visszatettük 5 percig kereste a fészket, mire belenyugodott... Tehát kakas nélkül ha elül, akkor szerintem ez nem befolyásolja.

Sok helyütt olvasom, hogy 2 hét után leszállnak, míg a másik 2 turnust végigcsinál....

2015. jún. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennek a kakashoz a világon semmi köze. Jó kotlós műtojáson is elül akármeddig. Annak, hogy leszállt, más oka lehet. Nem lepte el például a fészket a tetű vagy a madártetűatka?
2015. jún. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!