Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj!? ->Lentbővebb

Hullámos papagáj!? ->Lentbővebb

Figyelt kérdés

Hullámos papagáj!? ->Lentbővebb

A lány is megtanítható beszélni?

Hogy nevezzem el?

Mikor engedjem ki először a szobába repülni?

Mikor vágjam le a körmét vagy egyáltalán le kell?

__________________________________________________________

barátnőmnek is van 2hete és neki már az ujján is tud ülni :D


2010. márc. 2. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A hullámos papagáj nem beszél,da ha sokáig mondogatsz neki valamit,pl.a nevét,akkor utánoz. Ő elfütyüli amit te mondtál neki,így olyan a hangzása,mintha beszélt volna! :) A szobába kiengedni csak akkor szabad,ha már teljesen megszelídűlt- Akkor is figyelni kell rá nagyon,nehogy valami érje! A karmát nem kell vágni,legalábbis úgy tudom. A mienkének nem szoktuk. :) Sokat kell vele foglalkozni,hogy tényleg szelíd legyen.
2010. márc. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogyan azt az első leírta...ha nem is szó szerint, de a lényeg ugyan az lenne, abban, amit én írnék. De már minek ;)

Mondjuk azt nem tudom biztosra, hogy a tojó is megtanítható e erre az utánzós "beszédre", de úgy tudom igen, csak tovább tart. Ja, és mindenképpen egyedül legyen, ne vegyetek neki társat, mert akkor egy életen át sem tanítod meg.

2010. márc. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. márc. 2. 18:16
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Atojók is ugyanolyan jól megtanulják a darálós szavakat, nagyon kedvesek tudnak lenni, ahogy próbálnak utánozni és bólogatnak hozzá meg toporognak.

Lány nevet: Rozika, Csilike, Mirike, Lilike, stb.

Fiú nevet: Csubi, Rómeó, Renkó, Petike stb.

Akkor lehet kiengedni amikor már nem fél a kezedtöl. Amikor odatartod az ujjad és ö odamegy,de nem csip meg.Ha megcsip akkor meg kell szidni, és mutatni, hogy fáj. Akkor ö rájön, hogy ne csipjen meg. Kiveszi a magot a kezedböl. Amikor kinyitod az ajtaját akkor tedd az ajtóhoz az ujjadat, hogy rá tudjon egyböl ugrani és csak úgy tudjon kijönni. Csak akkor engedd ki, ha nyugodtak vagytok, senki se mozogjon, mert akkor megijed. Ha kiröpködte magát akkor elfárad és leül valahová, akkor meg lehet fogni és visszatenni. Nem érdemes hajkurászni amig el nem fárad magától mert baleset érheti és esetleg megütheti magát.

A körmét nem kell vágni, én mindig tettem be neki vastagabb szölö vagy mogyoró vagy cseresznye vagy meggyvesszöt és azon a csörét is meg a körmét is jól koptatta. 14 évig élt.

2010. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2010. márc. 2. 18:53
 6/8 anonim válasza:
tokjok a valaszok. milyen ertelmes kismadarak vannak. :D nemistuttam.XD
2010. márc. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

xDD

értelmesek hát :D

2010. márc. 7. 15:45
 8/8 Péter200 válasza:

Én sok könyvet olvastam és mindeggyik azt irja hogy a tojó is beszél de nehezebben de viszont könnyebb megszelidíteni.

És amúgy a hullámosok a kissebb papagájok közt a legjobbak.

2011. aug. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!