Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van e jelentős különbség a...

Van e jelentős különbség a kézzel, és a szülők által nevelt nagypapagájok árában? Ha igen, körülbelül mennyi?

Figyelt kérdés

Még mielőtt a torkomnak ugranátok, NEM vásárlási szándékkal kérdezek, csak érdeklődöm, mivel nem sok infót találtam ebben a témában az interneten.


(Bár lehetséges azért, mert a szülők által nevelt nagypapagájok házi kedvencként tartása nem igazán elterjedt, a szülők által nevelt madarak nem népszerűek vagy keresettek ezért sok tenyésztő (sajnos) nem foglalkozik velük)


Mindenesetre én ellenzem bármilyen házi kedvencként, kedvtelésből tartott papagájfaj kézzelnevelését, inkább a szülők által nevelt papagájok tartását támogatom.



2015. júl. 5. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
nincs mert szülők által neveltet már olyan ritkán lehet kapni hogy egyből megveszik
2015. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kézzel nevelt madarak általában 50%-al drágábbak.

Én is nevelek kézzel papagájt, de nem a szokásos módon.

A tojásokat a szülők keltik ki, nem pedig keltető gépben kelnek.

A fiókakat csak az előtt veszem el a szülőktől, mielőtt kinyílna a szemük.

Miután önállóak lettek a kicsik, eladásig a "vad" testvérekkel tartom őket, de sokat foglalkozok velük, hogy ne vaduljanak el.

Az így felnevelt madarak tapasztalatom szerint, mint kedvencnek mint tenyészállatként megállják a helyüket.

(Hozzáteszem, én szórakozásból csinálom, nem pedig haszonszerzés céljából "gyártom" a madarakat.)

2015. júl. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%
hát szemnyílás előtt felesleges még elvenni!! az 50 százalék meg csak a kismadarakra értendő arát meg kakadut nem kapsz 120 ezerért!!
2015. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!