Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj életben...

Hullámos papagáj életben marad hazánkban a szabadban?

Figyelt kérdés

2015. aug. 7. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

NEM!!!


Ha a kérdés nem elméleti jellegű, és így akarsz megszabadulni a papagájodtól akkor


1. Törvénysértést követsz el. Kis hazánkban ugyanis bűncselekménynek minősül bármilyen háziállat szabadon engedése, kidobása, minimum megbüntetnek 50.000 Ft-ra, de börtönbe is kerülhetsz.


2. Nagyon kegyetlen vagy. Így lassú, biztos halálra ítéled a papagájodat. Pár órán belül megeszik valami mérgezőt, agyonüti magát, a szél elviszi és nekicsapja valaminek (a szobamadaraknak nincsenek erős mellizmaik, nem tudják magukat rendesen irányítani szeles időben, illetve sokáig fennmaradni a levegőben), megölik az őshonos, agresszív madarak, pl. cinkék vagy verebek, elkapja egy számára ismeretlen ragadozó.


Az életben maradásának esélye kb. 0,1 százalék. Ha meg akarsz tőle szabadulni, add be a legközelebbi kisállatkereskedésbe, tenyésztőhöz, vagy magánszemélynek.


Amennyiben elrepült a papagájod, nagyon sajnálom.

2015. aug. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hosszú távon nem marad életben. Nem tudja átvészelni a kemény teleket. A hideget se bírja (fogságban van kivétel) és táplálékot se talál.

(A barát és a kissándor papagáj viszont annyira jól alkalmazkodik, hogy invazív fajnak számít, és már felmerült, hogy az Unióban betiltják a tartását.)

2015. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1-es! Kegyetlen és törvénysértő vagy te meg a jó édes felmenőid!

Parkban láttam fűmagot csipegetni egy színes kismadarat, amilyet még azelőtt sosem láttam. Egész közel engedett magához, meg is akartam fogni, de elrepült és csak visszanézett. Hiába mentem utána, mindig elrepült.

Addig-addig gondolkodtam, míg beugrott, hogy a csőre papagájos volt. Rákeresvén a neten, egyből megtudtam, hogy egy hullámos papagáj. A téltől féltem szerencsétlent. 2-es válaszoló köszi, bár nem értek a papagájokhoz, sajnos ettől tartottam én is, ezért tettem fel a kérdést. :(


1-es meg...! Ha szerinted kegyetlenség az aggodalmam, ám legyen, élj ebben a hiteben és nagyobb örömöd ennél ne legyen az életben!

2015. aug. 8. 07:41
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, hogy így a torkodnak ugrottam, de ha elolvastad az egész válaszomat, láthattad, hogy az egyes, ill. kettes pont csak akkor szól neked, ha így akarsz megszabadulni a papagájodtól. Akinek nem inge, ne vegye magára.

Sajnos sok olyan esettel találkoztam, amikor a gazdi tényleg elengedte a a papagáját, "had legyen szabad"...


Mivel nem írtad le, hogy a kérdés elméleti, és csak,kíváncsi vagy, esetleg elrepült a papagájod, vagy szándékosan akarod elengedni, így a legrosszabb eshetőséggel vettem figyelembe., amivel esetleg még segíteni is tudtam volna.


(Amúgy Mo.-n tényleg büntetik kedvtelésből tartott állat kidobását.)

2015. aug. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!