Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol kezdjem? Mi legyen az...

Hol kezdjem? Mi legyen az első lépés?

Figyelt kérdés
Most szombaton vettem 2 nimfa papagájt.Állatkereskedésben az eladó azt mondta h a fiú már ivarérett akkorkb olyan 1 éves lehet nem?? Folymatosan rikácsol, meg csip is. Megfogom tudni szeliditeni és fog majd udni "beszélni"
2010. márc. 8. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nemtudom
2010. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
valami konkrétebbra gondoltam és mondjuk az irjon aki ért hozzá meg jártas ezen a téren. KÖSZI
2010. márc. 8. 14:56
 3/5 anonim ***** válasza:
a lényeg hogy légy ki tartó és plusszba hogy boltba vetted(nagy hiba) még nehezzeb dolgod van na meg h 2 madár :). azért nem lesz könnyü mert már lehet össze szoktak és csak egymással foglalkoznak. de eleinte sokat beszélj hozzájuk kaliton keresztül aztán kezdel öket etetni is kaliton keresztül majd ha már nagy érdeklődessel mindig elfogadják akkor kaliton belül is próbálkozhatsz. majd ha ugyis magy probáld meg az ujjadta ültetni öket ugy hogy a hasukhoz teszed az ujjad de eleinte lassan és semmi hirtelen mozdulat ha megszoknak téged már nem csipnek nagyot csak oda pöckölnek szal ne ilyedj meg ha lehet. és csak is akkor vedd ki őket ha már rá ülnek ujjadra vagy egy 10-15 cm es fa botra. és ha lehet a befogásnál ne kergesd öket inkább csinálj kicsit sötétet a szobába ugy hogy kevesset lássanak de te lásd öket és a fa ágra ültesd rá öket és tedda kalitba. zöld eleség 2 naponta adj nekik saláta,tyukhúr... és szoba növényekkel vigyázz leánder, tüskés kaktuszok stb mert élet veszélyesek lehetnek a leánder meg mérgező.ablakoko na függönyö kelhuzva legyenek . tükört a kalitba semmi képp netegyél !!!. na sok sikert
2010. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ja és a beszéléshez igen csak extra sok törödés kell plána egy nimfánál ha jákód lenne az könynebb lenne :D

de az kezdőknek nagyon nem ajánlatos. és 130e-ft tól kezdődnek

2010. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

hú, hát ezt nem tudom.

és is vettem 1 éve egy HULLÁMOS papagájt egy boltba, teljesen vad volt, de nem akart megcsípni, meg nem rikácsolt. de amikor a lába felé nyúltam, akkor csak hirtelen odakoppantott egyet a csőrével, h hagyjam.

De mostmár teljesen szelíd, utánamjön a lakásba, rámegy a fejemre, leugrik az ágyra. (:


és egy jó háromnegyed évig tartott a megszelídítése! :)

először sokat beszéltem hozzá, aztán maggal csalogattam a kezemre, hogy magot raktam a kezembe, és felétartottam lassan, és óvatosan. és amikor ráment, hagytam, hogy egyen. aztán utána már, amikor ráment a amgért a kezembe, anygon lassan mindig felálltam, és aztán már lassan sétálgattam vele a lakásba. aztán már megszokta, és amikor a kalitka tetején volt, vagy a bútor tetején, lazán odaraktam elé az ujjam, és már ár is ment! :)

És először, amikor simogattam, lassan a hüvelykujjammal a csőre melletti tollrészét elkezdtem simogatni, birizgálin, és látszott rajta, hogy jól esett neki, mert szinte úgy tartotta a fejét mint 1 kutya, és felborzolda a fejét! :D

úgyhogy én ezeket tudom tanácsolni, mert nekem bevált! :) és már teljesen szelíd. de az enyém hullámos papagáj, tieid nimfák, és méghozzá ketten vannak, úgyhogy nemtodum, hogy sikerülni fog-e, de megpróbálhatod. :)


Na szia. (:

2010. márc. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!