Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfák párosodnak-e ha?

A nimfák párosodnak-e ha?

Figyelt kérdés
van egy 7 hónapos him nimfám meg egy 1.5 éves tojó nimfám és az lenen a kérdés hogy mig az 1 ik nem ivar érett igy ők "kamatyolnak" vagy csak akkor ha már mind2 ivar érett ?. ezt azért kérdem mer odut vennék nekik csak most nem tudom hogy vegyek-e mert még nem láttam öket kamatyolni.
2010. márc. 8. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az ivarérett nem jelenti azt, hogy tenyészérett egy madár!

Nimfák esetében ez legalább másfél év! De inkább jobb, ha 2 év!


Kekszelhetnek ők, az nem gond, de ők szenvednek majd, ha már most szaporítok őket! Kevesebb ideig fognak élni és lehet, hogy selejt utódokat fognak nemzeni!


A türelem rózsát terem!

2010. márc. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

itt azt probálom kérdezni hogy. a HIM papagájom fog e szexelni a tojo nimfával ha még nem ivar érett a him de a tojó igen ?? vagy mig 1 ik nem ivarérett no kamaty?.

ez azért érdekel mert nem akarom hogy szaporodjank mig nem lesznek 1.5 évesek vagy annál több.

2010. márc. 12. 16:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd el még vagy 100-szor az előző hozzászólásomat és, látni fogod, hogy leírtam benne, hogy kefélhetnek, attól függetlenül, hogy még nem ivarérett az egyik fél, általában a hím kezdi korán. A tojó úgysem hagyja neki, ha nem akarja!
2010. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A tojó a hím nélkül is tojhat tojást, függetlenül attól, hogy van-e mellette hím, vagy ivarérett-e a mellette lévő hím. Kb. 1 éves korra válnak ivaréretté, és itt is a "nő dönt" érvényesül, ha nem engedi, úgyse tud csinálni semmit a kiskölyök. A tojóra viszont mindenképpen figyelj, hogy ha látod, hogy tojna, akkor rakj fel egy odút, hogy nyugodt körülmények között tojhassa a tojást, és ne legyen tojógörcse. Ha nem termékenyek a tojások, úgyse lesz belőlük fióka, ki is dobálhatod akár azonnal, hogy megtojta.

Ha nem értesz hozzá, akkor viszont semmiképp ne engedd, hogy fiókák legyenek, akkor se, ha ivarérettek.

Üdv! Egy tenyésztő

2010. márc. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
már raktam felodut ha tojni akar bemegy én meg kiveszem a tojást .
2010. márc. 14. 00:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagy tenyésztő lehetsz, ha ilyesmi tippeket adsz egy embernek, hogy rakjon fel odút, ha tojni akar a tojó!


1: A nimfák 1,5, 2 éves korukra lesznek tenyészérettek!!! Itt fontos, hogy az legyen, mert az ivarérettséget hamarabb eléri, de az nem jelenti azt, hogy már tojhat is!


2: Odút még véletlenül se rakj fel, mert a tojás csak kimeríti a tojót és mire elérkezik az igazi költési idő már nem fog normálisan ülni rajta! Próbáld inkább azt elérni, ha véletlenül megtojna, hogy ne tojjon tovább. El kell tőle szedni a lágyeleségeket és csak sima vizet és magot kaphat!


Ha minél tovább húzod a költési időt, annál nagyobb szerencséd lesz a tenyésztésük során!

2010. márc. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért rakjon fel odút, te barom, mert ott nyugodtabb körülmények között meg tudja tojni a tojást, odú nélkül nem minden tojó hajlandó tojni, és abból baj lehet. Nekem is van egy olyan tojóm, amelyik csak odúba hajlandó tojni, a kalitka aljára egyáltalán. Ha nem érzi magát jól, és emiatt tartja vissza a tojást, ebből baj lehet. Inkább odú, mint a madár belepusztuljon, aztán ki lehet venni, és kész.
2010. márc. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy tojó madárnak (akármelyik fajba tartozik is) se kell hím ahhoz, hogy tojást tojjon, olyan, mint embernél a menstruáció, csak más ideig tart 1-1 ciklusuk (fajonként is eltérő), csakhogy ők a tojást vissza tudják tartani egy darabig, ha nem olyanok a körülmények, az viszont nem egészséges, ha túl sokáig tartják vissza, ilyen is okozhat tojógörcsöt, ami életveszélyes a tojóra. A tyúkok is tojnak tojást kakas nélkül, ehhez nem kell a hím madár, azokat vesszük meg a piacon és csinálunk belőle rántották... Ha jön a tojás, engedni kell megtojni, aztán pihenhet.
2010. márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem hülyeség azon gondolkodni, hogy " kamatyol" e egy lény úgy, hogy nem ivarérett.szerintem te sem kamtyoltál 8 évesen. a nimfa hím udvarolni fog a nősténynek ha ivarérett lesz, és ha a nőstény megfelelőnek találja a fiút akkor hagyja a "kamatyolást".

Előfordul, hogy a nimfa nőstény hím nélkül is tojik tojást, de nem igazán jellemző.Én 8 éve tenyésztek nimfákat, de nem volt még olyan, hogy a nőstény odu nélkül tojt volna. A hímmel együtt keresik a megfelelő odut a költéshez és ha megvan utánna jön a kamaty és a tojásrakás.

2010. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!