Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom mindig...

A hullámos papagájom mindig felfúja magát! Ez mitől lehet, vajon melege van?

Figyelt kérdés
Egyedül van a hullámos papagájom, de most ne ez legyen a téma!Amikor pihen a rúdon, igazából nem is fújja fel magát, csak felborzolja a tollait, és úgy üldögél. Arra gondoltam, hogy melege van, és úgy szellőzteti a testét, apukám szerint meg pont hogy fázik, dehát egy panelba nyáron nincs olyan hideg... :/
2015. aug. 26. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én hullámosom is sűrűn csinálja ezt, én úgy vettem észre inkább "relaxálós", nyugalmi helyzetben borzolja fel a tollát, aminek az a célja, hogy ha esetleg mégis rátámadna egy állat, azt a látszatot keltse pihenés közben is, hogy nagyobb, erősebb a termete.
2015. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgyhogy végül is szerintem ez egy önvédelmi ösztönös "óvintézkedés" :)
2015. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tollak közé engedett levegő jó hőszigetelő.

Hidegben a hideg ellen, melegben a meleg ellen próbál védekezni szunyókálás közben.

2015. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Általában ez annak a jele, hogy beteg.

Tisztálkodni szokott? Vízben, homokban?

2015. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A fürdetőjébe még nem ment bele. És tegnap előtt vettünk homokot, és abban sem szokott fürödni, csak csipegeti a benne lévő ásványokat.(gondolom)Csak tollászkodott. De egyébként nem észleltem rajta semmi különöset. 15. napja van nálunk, és az első nap óta is ezt csinálja, de ha mozog, vagy ideges/fél akkor sem szokta.
2015. aug. 26. 11:17
 6/7 Blani555 válasza:
Ez normális nekem is van papagájom és ő ha pihen akkor csinálja meg igen jól gondolod szellőzteti a tollait. Remélem segítettem :)
2015. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm!
2015. aug. 27. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!