Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak egy töröttszárny...

Megye Öcsi kérdése:

Mit csináljak egy töröttszárnyú galambal?

Figyelt kérdés
Találtunk egy galambot a kertben és eltört a szárny! Adtunk neki inni meg enni de a szárnyával nemtudom mit kezdjek! Kérlek segítsetek!!!

2015. szept. 21. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
állatorvos v madárkórház
2015. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha va benne gyakorlatok, akkor tapintsd ki, hol tört el a csont, tedd sinbe, rögzítsd és ápold az állatot.
2015. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Állatorvos biztosan tud segíteni, de sima kutya-macskára szakosodott doki nem nagyon ért galambhoz. Tudom már volt amikor kérdeztem állatorvost hasonlóról de nem nagyon tudott konkrétumot mondani, csak állatgyógyszertárat ajánlott. Vannak kimondottan madarakra szakosodott dokik.

[link]


Van rá esélyed, ha felépül akkor már mindig megy majd enni és repülni nem biztos, hogy fog tudni utána. Lehet, hogy olyan szinten lesz meg, mint emberben a mankós ember mert egy mozgás formája sérült. Aztán ki tudja. Volt már jó gyógyulás is madárnál. A madarak gyorsabban gyógyulnak mint az emberek.


Ha adsz neki magokat, nem ártana ha valami vitamint is kapna. Azt én úgy szoktam, hogy a saját béres aktivál vitaminomból lecsípek csípőfogóval kis darabokat és abból adok neki naponta egy búzaszemnyit a csőrébe. Ezzel csak az a baj, hogy a vadgalambot nagyon sokkolja ha megfogják. Egyébként úgy szoktam, hogy a bal kezem markába fogom a talajon lévő galamb testét és a bal kéz mutató és hüvelyk ujját előre nyújtva megfogom a csőre két oldalát.


A jobb kezemben közben ott van két ujjam között a kicsi vitamin darab. a jobb kéz mutató ujjának végével (esetleg körömmel) kinyitom a bal kézzel két oldalról tartott csőrt és a fejét bal kézzel felfelé emelem finoman és bele ejtem a jobb kezemben lévő kicsi vitamint, ami így lecsúszik. Az félő. hogy a madárka ettől megijed és félni fog, de a vitamin sokat segíthet, ha a szárny végek jól helyezkednek el. Ha nem akkor biztosan nem fog repülni, de ha az nagyjából a helyén van akkor még teljesen is felépülhet.


A másik ami ilyenkor különösen fontos lenne, hogy amikor magadnak ételként tojást készítesz, akkor a héját jól meg kell mosni és megszárítani, azután alaposan apróra törni és a galamb kajájába lehet tenni. A kis darabokat ki fogja csipkedni. Ha nem, akkor a nagyon apróra tört tojás héjat a vitaminhoz hasonlóan lehet a csőrébe tenni. Az kell a csontépítéshez. Abba minden jó ásványt bele tett még annak idején a jó öreg tyúkanyó szervezete. :)

2015. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!