Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zebrapinty mit tegyek a...

Zebrapinty mit tegyek a kalitkába?

Figyelt kérdés

Mit tegyek be nekik hogy otthonos legyen?

Szalma nincs a közelbe, de kukorica van a szomszédba, onnan tudok hozni levelet :D


kaja viz persze van neki


így olyan üres tuti nem jó nekik se :D


2015. okt. 18. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mekkora a kalitkád, amikor nekem voltak madaraim pintyek, kanárik, gould amandinák, tettem bele nagyobb szép ágakat, ülőfákat, fészkeket, feldíszítettem művirágokkal, amikor érett a napraforgó, mindig kaptak 1-2 tányért, nagyon eltudtak szórakozni vele :)

[link]

2015. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pintyek- a papagájokkkal ellentétben- nem rágnak, így a legtöbb papagájjátékot nem tudják "kalsszikus" módon használni.


Nagyon fontos azonban, hogy természetes faágak legyenek bent nekik, amik különböző vastagságúak (fél cm-es vastagságtól akár 4cm-es vastagságig,) mert csak így tud tornáznia lábuk.

A gépi csiszolt, műanyag ülőrudakkal az a baj, hogy egyforma vastagságúak, így a madárnak egy idő után nagyon kellemetlen lesz nekik fogni ezeket, és láttam olyan esetet, mikor egy papagájnak CSAK gépi csiszolt ülőrúdja volt, és a talpa elfekélyesedett, kisebesedett.


Fontos még, hogy az ülőrudak különböző szögben álljanak, így is tornázik a lábuk.


Pappagájjátékok közül a hintát szeretik legjobban és tükör, csengő az, amit feltétlen kerülni kell.


A növényekkel való teleakasztgatás nagyon jó ötlet, egyrészt mert (a természetes növényekben) elturkálnak, másrészt biztonságban fogják magukat érezni.


Érdekesebbé lehet tenni számukra a kalitkát különlegs alakú pl. göcsörtös faágakkal, valamint különlegesen rögzített ágakkal, vagyis ha egy ág pl. csak az egyik fégénél van fellógata, és ha rárepülnek, lebillen alattuk.


Használd a saját ötleteidet, és tpasztald ki, hogy mit szeretnek ők leginkább.

2015. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs akkora kalitkám, mint az első amit linket, szegeny pintyok biztos jobban éreznék magukat akkora helyen o_O


Viszont

vettem nekik csorkoptatot

masik etetot mert lokdostek egymast :D bar gondolkoztam, lehet meg kellett volna azt a szorakozast hagyni nekik :D


kaptak feszket, az bejon nekik, azota ott alszanak

alulra tettem bolti fuvet, ilyen szaraz cuccot, elvileg a nyulaknak van de bejon nekik


a faagas dolgot koszonom, teszek majd be nekik :]]


hinta van az is tetszik nekik :D

2015. okt. 21. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!