Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa papagájnak mennyi...

A nimfa papagájnak mennyi helyre van szüksége? Kalitka méret?

Figyelt kérdés
Aki tud segítsen! Vettem egy nimfa papagájt és segítséget szeretnék hogy milyen kalitkaméreteket ajánlotok illetve milyen körülmény legyen neki?? Pl.: fényes, sötét, enyhén magasan, alacsonyan...Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 8. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:

1m hosszú, 60cm magas, 40cm széles hely neki az ideális.

Mindenféleképpen fényes helyen legyen (nyáron ne a tűző napon) . Magasan legyen fent, azt szereti.

2016. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged!
2016. jan. 8. 18:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a szabály papagájoknál,hogy soha nem lehet egy kalitka elég nagy.Minél nagyobb, annál jobb.De ne egyedül tartsd szegényt!Társas lények.Nekem 15 nimfám van.Persze nyilván nem tarthat mindenki ennyit,de egyedül nem érzik jól magukat.
2016. jan. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A nagy kalitka mellé fontos még, hogy ki legyen engedve a szobában. Akkor lehet kiengedni először, mikor már megszokta a gazdi közelségét, nem fél az emberektől, sőt, közeledik feléjük. Ezt látni lehet majd. Mi reggel kiengedtük, este pedig bezártuk. Vagy amikor senki nem volt otthon. Igazából mikor jött az alvásidő, a papagájunk magától bement a kalitkájába (még az ajtót is behúzta, amennyire tudta, nekünk csak be kellett pattintani).Arra persze figyelni kell hogy ne legyen olyan dolog a szobában, amit megehet és mérgezést kap, pl. szobanövény. Meg oda kell figyelni, nehogy beessen a szekrény mögé véletlenül. Plusz az ablak ne legyen nyitva, macska ne járjon be a szobába ha van... stb. Annyi, hogy a kakit mindig fel kell takarítani, de szerintem ez nem nagy idő, és mindent megér, mikor a fejedre száll és elkezd fütyülni neked. Ami még fontos lehet, ha télen szellőztetsz nehogy megcsapja a hideg! (ezt nem láttam leírva)
2016. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
JA és egy fontos dolgot elfelejtettem! Ha kiengeded a vezetékekre nagyon figyelni, mert "megrághatja". Mi mindig letakartuk valamivel. De főleg a szekrény tetején volt, meg a miénket nem is érdekelte annyira.
2016. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, egyébként nem igazán érdeklődik a vezeték iránt... aminek örülök is egyébként köszönöm a figyelmeztetést :)
2016. febr. 5. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!