Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi az a gelemb?

Mi az a gelemb?

Figyelt kérdés

#gelemb
2016. ápr. 22. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem galamb?
2016. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Valami köze van hozzá. Több helyen is láttam már ezt a képet: [link]

De nem értem, hogy miért "gelemb"

2016. ápr. 22. 18:50
 3/8 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Talán a galamb tájszólással, nem tudom.De azt igen hogy a második válaszoló által képen egy parlagi galamb látható.
2016. máj. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és mit kell tudni a parlagi galambokról?
2016. máj. 5. 15:24
 6/8 anonim válasza:
Rengeteg féle színmutációja előfordul, ha különböző színezetű egyedek párosodnak új színmutációkat eredményezhetnek.A faj gyenge fészeképítő, és rengeteg helyen elterjedt. Ilyen madarak vannak például a legtöbb pályaudvaron (pl.: Budapest Keleti-pályaudvar). Veszélyes betegségeket terjeszthetnek, madárinfluenza. (erről a betegségről érdemes tudni, hogy a tüdőt támadja, és majdnem mindíg halálos végkimenetelű mind az ember, mind a madár részére. Cseppfertőzéssel terjed) A második világháborúban idomított sólymokkal irtották őket és a postagalambokat a repülőterekről. Rendszertanát tekintve az álltok országához, gerinchúrosok törzséhez, gerincesek altörzséhez, madarak osztályához, galambalkatúak rendjéhez és a galambfélék rendjéhez tartozik.
2016. máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Bocsánat, elírtam galambfélék családjához tartozó faj.
2016. máj. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. máj. 22. 12:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!