Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtunk egy postagalambot...

Találtunk egy postagalambot az út mellett. A gyűrűje szerint Ausztriából való. Ha felépül, ugye haza tud repülni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 23. 18:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy haza tud repülni, ha nagyobb baja nincs, és te vállalod az ezzel kapcsolatos teendőket. Én azért azt javasolnám, írjál erre a címre: info@postagalamb.hu és írd be a gyűrűn található összes adatot. Értesítik a gazdáját aki biztos nagyon várja haza, és hálás lesz neked ezért.:)
2008. szept. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok, találtam még valamit, ami fontos:


Ha egy postagalamb inni kap, igen gyorsan kipiheni magát. Próbáljon meg a galamb látóterében egy lapos tálat a földre tenni és azt hangos csobogás kíséretében vízzel megtölteni. Ha Ön ezután elég messzire eltávolodik, akkor ajándékát a galamb bizonyosan szívesen elfogadja.


A galambok magevők (kukorica, búza, árpa, borsó, napraforgó stb.)


Egy berepült postagalambot a legjobban egy postagalamb-tenyésztő tud ellátni. Ezért a legjobb lenne a postagalambot a legközelebbi tenyésztőnél leadni.


A fekete gyűrűket elektronikus azonosításra, időmérésre használják. A színes gyűrűk, az ún. állandó lábgyűrűk, amelyet a postagalambok néhány napos korukban kapnak meg, és viselnek életük végéig.


Amennyiben a gyűrűszám nem hasonlít a fent leírtakhoz, valószínű, hogy díszgalambról van szó. Ezzel kapcsolatban a Magyar Galamb- és Kisállattenyésztők Országos Szövetsége adhat felvilágosítást.

2008. szept. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Már fel is tettem a számát az oldalra.
2008. szept. 23. 19:34
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Majd ird mar meg a sztori veget, legy szives! Kivancsi vagyok.
2008. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Én is!

Ez nagyon aranyos! Írd majd ki, mi lett!

(Bár nem értek a galambokhoz, csak kíváncsi vagyok!)

2008. szept. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
vagy ha végképp nem találod a gazdáját és szereted a galambokat meg is tarthatod
2008. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mindenképp megírom a sztori végét ide. :) Szegényke elég féloldalasan van, biztosan vagy autónak ment, vagy valami ragadozó madár kergette meg. Még jó, hogy arra motoroztunk, mert az út szélén bókolt, bármikor történhetett volna vele nagyobb baj. A falu szélén volt, de a faluban nem tudták, kié lehet, és csak itthon derült ki, hogy valójában osztrák galamb. Nagy valószínűséggel versenyen vesz részt, és hazafelé tartott éppen. Remélem, felépül, és hazamegy majd. A 3. szomszédnak vannak galambjai, és mondta, hogy már hozzá is repült be osztrák postagalamb. Két évet ott töltött nála, párja is lett, aztán amikor kiengedték, a párjával együtt hazarepült. Tök érdekes. :) Mindenesetre van helye, és társa is, mert egy fiókánk van, szintén a 3. szomszédtól (titokban, ugyanis a galambjai a templomtoronyba fialtak, és onnan való). :)
2008. szept. 24. 17:00
 8/18 A kérdező kommentje:
Ez nem semmi! Mi van itt? Ma meg berepült hozzánk egy másik galamb! Ez is postagalamb, de magyar. Remélem, szerencsét hoztak ők ketten, vagy valami jó hírt. :D
2008. szept. 24. 18:31
 9/18 anonim válasza:
84%

Hány éves a galamb? a gyűrűjéről le lehet olvasni.

Köszi a választ!

2008. szept. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Idei mind a kettő.
2008. szept. 25. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!