Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagájt lehet a...

Melyik papagájt lehet a legkönnyebben meganulni beszélni?

Figyelt kérdés

Méretben a kakadura gondoltam. Melyik fajtát a legkönnyebb tanítani és körülbelül mennyibe kerül egy ilyen papagáj? Kicsi vagy fiatalabb korában érdemes venni?

Nagyon szeretem a papagájokat, szeretnék egyet és elötte természetesen utánanézek a helyes nevelésnek/tartásnak.


2016. máj. 8. 20:56
 1/4 anonim válasza:
Hány éves vagy ? "Kicsi vagy fiatalabb korában érdemes venni?" Erre mit lehet mondani ? Szerintem vegyél egy 50 éveset ...
2016. máj. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
...fiatalabb kor az 1-5 köztre gondoltam. Nem tudom, hogy mit nem tudtál felfogni azon, hogy fiatalABB...az nem 50.
2016. máj. 8. 21:09
 3/4 anonim válasza:

A kék homlokú amazon. Nagyon szerethető, és könnyen tanul beszélni. Utána lehet olvasni, de mivel nekünk az van, ezért tudom ajánlani.


Évekig papagájokkal foglalkoztunk, de a legkönnyebben az amazon, ami megtanítható, sőt nem csak a beszédet, hanem sok mindent megtanult.


Ennek az ára nem olcsó, mert tenyésztő válogatja, úgy kb. 110.000,-Ft-ról indul az ára általában.

Fiatalt kell venni, mert az könnyebben tanítható. Igaz, ha már beszélőt veszel, az meg nehezebben szokja meg az új helyét. Azt viszont nem kapsz ennyiért.


A jákó is aranyos, és okos, de az amazon könnyebben tanítható. Van egy ismerősünk, akinek jákója van, de az egészen más.


Viszont, nem szabad elutazni mellette, vagy vinni kell külön ketrecbe, mert bánatában elpusztulhat.

2016. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én eddig úgy hallottam, hogy a jákót lehet a legkönnyebben tanítani, de nagyon stresszes. Én idáig amazonon, jákón, vagy esetleg kakadun gondolkodtam.
2016. máj. 8. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!