Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Csirke kelési problémák?

Csirke kelési problémák?

Figyelt kérdés
április 26 ültettem meg két kotlóst egy nagyot és egy kicsit holland törpetyúk tojások vannak mindkettő alatt ma elkezdtek kikelni pontosabban csak az egy db kelt ki a többi még csipog a tojásban és azt furcsállom h a 18. napra kezdnek el kelni... a másik problémám pedig h van két olyan tojás is amiről a héj lepergett félig meddig csak a hártyában ficánkol a csibe nem lesz baja? kifog tudni kelni? egyébként miért indult be ien hamar a kelés a 18. napon? vagy lehet h ahonnan a tojásokat kaptam a tojások egy része kotlós alatt volt már és onnan kivehette a csávó?

2016. máj. 15. 16:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a héj leesett néhány helyen, szerintem nem olyan nagy probléma. Az a lényeg, hogy a szikanyag és a hártya ne sérüljön...ha mozog az embrió, akkor biztos nem sérült meg...ha gond lenne már rég megfulladt volna. Gondolom a héjban kevés Ca volt alapból és amit tudott már kiszívott belőle az embrió...talán ezért pereg...De kelés előtt amúgy is törékenyebb lesz a tojás, pont emiatt, mert a Ca felszívódik.


A korai kelésnek meg lehet tényleg az volt a problémája, hogy nem a "0. napon" kaptad, vagy összekeverte a tojásokat.


Ha egészséges csibe kel ki a tojásból végülis mindegy szerintem :D

2016. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!