Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Postagalamb bajok, hogy tudom...

Postagalamb bajok, hogy tudom megakadályozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Szomszédomnak kb 140 db verseny posta galambja van, rendszeresen versenyezteti őket, de amikor kint vannak, az én háztetőmet veszik célba, leszállnak rá, vagy hogy 70-80 db is. A háztetőm csupa egymerő szar, a galambokat elhajtani nem tudom, mert túl magas a tető, esővizet nem tudok gyűjteni mert szaros. Szomszéddal megpróbáltam beszélni de nem akar erről még hallani se, hogy zárja be őket... Önkormányzathoz jegyzőhöz bejelentettem többször is. De nem tettek semmit, a jegyző a képembe röhögött, hogy nem tudja irányítani a galambokat hogy hova repüljenek, a háznál hány db madár lehet nincs törvénybe foglalva, tehát akár 500 madarat is tarthatna. Segítsetek, mit tegyek?
2016. máj. 24. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Légpuska? Meg vannak ilyen "mű" ragadozó madarak, amiket fel lehet erősíteni tetőkre, de mondjuk ennyit nem tudom elriaszt-e.
2016. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyrészt. ha meglátna hogy lelövöm feljelent állatkínzásért, másrészt valamelyik díjnyertes madár, még ki is fizetettné velem!! Hasonló esete volt egy másik szomszéddal, 60 ezer ft-t fizetett neki néhány madárért. nem merek kockáztatni:(
2016. máj. 24. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Háztetőre szerelhető szálkák pl.?

Vagy egyéb módok,keress meg egy galambmentesítő céget.

Műmadár. Vagy macska. :)

2016. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Először is örülök, hogy nem tervezted lelőni őket, ahogy az első ajánlotta. Nem tudom mennyire hatásosak, de kipróbálhatnád a különböző madárriasztó dolgokat. Műmadár, tüske, fényes szalagok, cd-k.
2016. máj. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is galambászok. a 140-s falka egyáltalán nem sok, de aki nem szereti őket annak bizony teher. Lelőni nehogy lelőj egyet is, mert egyrészt lehet egy jó eredményű madarát lövöd ki, amelyiknek jó eséllyel a párja éppen költ a dúcban. megijeszteni úgy tudod őket, hogy egy hosszú botra felkötsz színes szalagot, madzagot, és hirtelen fellendíted közéjük. Pár ilyen alkalom után másik tetőt keresnek maguknak. Az én madaraim mondjuk mindig itt vannak nálam, az ólak tetején, így nincs gond. Az ürüléket egy nagyobb eső leviszi a tetődről, amiatt ne aggódj. Műmadár, cédélemez ezek szart se érnek, tapasztalat, madár mihelyt észreveszi hogy nem jelent veszélyt rá, leül mellé.
2016. máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Több cég is foglalkozik ilyesmivel, ha megkeresed őket e-mailben, biztos tudnak tanácsot adni. Nyilván magukat fogják első körben javasolni, de egy árajánlat még nem kerül pénzbe (én tüskéket rakatnék fel a helyedben, bár ők majd biztosan jobban tudják, hogy a Te házad tetejének méreteihez stb... melyik megoldás passzol a leginkább). Biztos nem két fillér, de hosszú távú befektetés, egy tájékoztatást megér, én mondjuk tuti inkább kifizetném, minthogy életem hátralevő részében a galambszartól szenvedjek. Az már más kérdés, hogy ennek a felét legalább állhatná a szomszéd, ha nem az egészet, de erre biztosan nincs sok esély, esetleg polgári peres úton lehetne követelni rajta, tán igazat is adnának Neked, de az ugye hosszú procedúra és megint csak sok pénz, ami utólag térül csak meg, ha megnyered. Pokoli nyűg egy ilyen szomszéd az biztos. Nálunk a kerítést kellett nekem ott is megcsinálni, ahol nem az én dolgom, mert amire a nyomorult exszomszédom lépett volna, hiába kötelezték volna rá, addigra több kárt okozott volna a hiánya, lévén az ő szocializálatlan, neveletlen kutyája szökött át mindig hozzánk (nekem is van 2), illetve minden egyéb, az ő minden irányból hiányos kerítésén ami hozzájuk bement, az utána hozzánk is. Megcsináltattam én szökésbiztosra, fontosabb volt a kutyám biztonsága (és sok a vad is erre), mondjuk nekem sikerült utólag bevasalni rajta. 2 éve szerencsére elköltözött, az újakkal meg nagyon jóban vagyunk.

2016. máj. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! A tetőfelülete hatalmas a házamnak. Ha a tetőgerincre nem tudnak leülni, akkor általában a lefolyóba és a cserepekre is ráülnek, rakok ki egy képet, meglátjátok milyen a tetőm hátsó része, tüskéket lehetetlen rá kirakni, most slagos mosás után vagyunk! Szerintem elég jól lepucoltam a szart!Undorító egy munka. Kép: [link]
2016. máj. 25. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:

A ház tetejére szerelj fel egy-kettő olyan locsolót, ami időnként körbe locsolja a vizet körbeforduló sugárban, az elzavarja a galambokat is. Sálam van egy galamb pár, akik itt laknak.

Talán ezért is és a kajáért is, a kinti galambok, az idegenek is ide szemtelenkednek. Tartok magam mellett egy 2 literes virág spriccelőt, amivel az orchidea növényvitrint szoktam locsolni. Azt tűsugárra állítom és amikor az ablak párkányra száll az idegen madár, azzal lespriccelem. A galambok szeretik a vizet, de nem így. Amikor ő maga megy a vízbe fürdeni azt szereti, de amikor lelocsolom, attól elrepül.


Az enyémeket úgy szoktattam hozzá, hogy nem mehetnek fel a szekrény tetejére, hogy egy kis kézi víz spriccelővel oda nyomok egy vízsugarat, ha felmegy és legközelebb már meggondolja, hogy oda menjen vagy ne.


Egyébként nem haragszik meg érte, attól függetlenül oda repül a vállamra és szeretget, búg a fülembe forogva, közben a csőrét ode simítja a fülemhez és oda bújik hozzám. Sokszor annyira oda bújik, hogy becsukja a szemét miközben simogatom a nyakánál a tollat és ott alszik el. Amikor felriad, akkor nézi, hogy hol van, és oda koppint a kezemre, hogy jól van, hagyjál már. :)


Igaz, ezt a galambot egészen kicsi korától én neveltem fel nagy szeretetben. Kb. 3 napos volt amikor itt hagyta az anyja az erkélyen a hűvös időben a kis rózsaszínű még pihe nélküli galamb fiókákat 2008 szeptemberében. Akkor még meleg vizes palack pótmama mellett neveltem és műanyag fecskendőből etettem vízzel kevert grízzel, aztán adtam neki kiskorában szőlő beléből és banánból is egy keveset. Később búzát kapott és napraforgó magot, kölest és Kiskorában falta a szőlő belsejét, most meg bele sem lehet diktálni.


Na de most jut eszembe, itt nem nevelni akarod, hanem elkergetni. :)

2016. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!