Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Frusztrált hullámos papagáj....

Frusztrált hullámos papagáj. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közel 4 éve van két hím hullámos papagájom, eddig példásan jól viselkedtek mindig, kiegyensúlyozottak és boldogok voltak. Van egy hatalmas kalitkájuk, mindig van friss ételük, vizük, fürtös köles belógatva. Vannak játékaik is, de nincs telezsúfolva a kalitka. Az ajtó mindig nyitva, bármikor kijöhetnek repkedni, mert csak a szobámon belül teszik. Kint is vannak játékaik, jól érzik magukat, velem is jó a kapcsolatuk, készhez vannak szoktatva. Egymást is nagyon szeretik, együtt lógnak, játszanak, puszilkodnak. Rendszeresen kedveskedek nekik zöldségekkel, gyümölcsökkel, fürdetni is szoktam őket. Ez csak azért írom le, mert tényleg jó dolguk van, ennél többet már nem tudok nekik nyújtani. Most viszont minden megváltozott.


Az egyik hímre tavasszal évek óta mindig rájön az öt perc, egy-két hétig napi egy-két alkalom kell neki, hogy kielégítse magát a kezemen. Most azonban ez megváltozott, már hónapok óta napi négy-öt alkalomra van szüksége. Ilyenkor állandóan kergeti a másikat, amíg én oda nem nyújtom a kezem. Ettől látom, hogy a másik papagájom mindig rosszul érzi magát, nincs egy perc nyugta sem, nem jó a kedve. Ráadásul nem elég, hogy állandóan ki kell elégíteni, még rászokott arra is, hogy időnként iszonyat nagyot csíp a kezembe, ami eddig soha nem történt meg. Most is két lyuk tátong az ujjamon, ez a reggeli akciózás eredménye...


Ez még nem lenne akkora gond, de amióta így viselkedik, rendszeresen elkezd erős hangerőn csérogni is. Már semmi sem jó neki. A másikat nem hagyja így nyugton a kalitkában ülni, sem enni, mert elkezd csérogni, hogy azonnal menjen ki hozzá, legyen mellette. Ha fél centinél távolabb van, megint elkezd csérogni. Ha éppen tanulok és nem érek rá abajgatni, elkezd csérogni, hogy foglalkozzak már vele. Ha foglalkozok vele, akkor neki áll a kezemen csérogni, mert az se jó, mert a másik meg távolabb van. Államvizsga előtt ez kifejezetten frusztráló viselkedés nekem is, és egyik madaram se boldog.


Néztem interneten tanácsokat, de erre a viselkedésre csak olyat tanácsolnak, ami nálunk eleve nem áll fenn: legyen párja, legyen elfoglaltsága, repkedhessen...

Teljesen tanácstalan vagyok és nem akarom, hogy emiatt mindhárman boldogtalanok legyünk.


Nem tudom mit tehetnék, remélem, hogy valaki tud segíteni. Előre is nagyon köszönöm!



2016. jún. 19. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nőstény párra gondolnak azok a tanácsok. Két hím jól leköti egymást, de az utódnemzési ösztönét nem tudja levezetni.
2016. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azaz vegyek egy dupla akkora kalitkát, meg egy-egy tojót is? Fuh, ez meredek lenne. :/
2016. jún. 19. 10:07
 3/7 anonim válasza:

Szokasd le az ujjadrol az emberek sem jo a sex kellekek hasznalata!

Azt hiszi hogy te vagy a parja az igazi parja meg feltekeny!

Vedd vissza a kenyeztetest a furtos koles ne logjon mindig elotte!

Lehet hogy egy parnapig borzalmas lesz neki ,de ra szokik a parjara es

Es az igy leszj normalis! Es amikor majd ritkabban kapja a furtos kolest

Nagyon boldog lesz!

2016. jún. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A "párja" fiú, azért menekül előle, mert nagyon nem vágyik arra, hogy megerőszakolják. :)

A fürtös köles be van lógatva, de már nem esznek belőle minden nap, mint az elején, nem rázná meg őket, ha kivenném.

Azért köszönöm a válaszodat! A szexkellékekről nem nyilatkozom. :D

2016. jún. 20. 06:55
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Tanítsd meg maszturbálni.
2016. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kanos! Ez elég egyértelmű, nem értem, hol itt a titok. Fiú párja van, a kezdeteknél kellett volna lányt venni mellé, nem fiút. Nyilván most már macerásabb lenne, akkor kellett volna előre gondolkodni.
2016. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha két felnőtt férfi van összezárva, abból sok jó dolog nem származik, ha csak nem elvből költöznek össze. Párra lenne szükségük, és külön kalitkában..

Ez így kicsit kínzás. Mi a lehetetlen abban, hogy nőstényt kapjon? Az ösztönök bennük vannak, homokos madarat még nem láttam.

2016. jún. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!