Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol tudnek baglyot venni?

Panpeter2016 kérdése:

Hol tudnek baglyot venni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 2. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Az Abszol ùton :)
2016. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

sehol.

viszont madárkórházakban akár simogathatsz is baglyot . nagy élmény.

de tartani nem lehet, védett állatok.

nem is bánom, az hiányozna még,hogy kis kalickákba zsúfolják őket, mint a papagájokat..(ott is elég baj)

2016. júl. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem is tudnád tartani. Nem is tarthatnád. Vadállat, megdöglene 3 nap alatt.
2016. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj baglyot tartani. Egyrészt tilos, másrészt egyáltalán nem vidám. Én fél évig kinlódtam egy bagollyal, amiről lemondott az anyukája (a leggyengébb láncszemeket a tesók, vagy egyenesen a szülők kidobálják a fészekből, én így találtam egy fa alatt és nem voltam képes ott hagyni). Sajnos nem volt egy sikertörténet, fél év után elpusztult szegény, igaz, addig legalább boldog volt egy ideig. Nagyon szerető madár tud lenni, imádja a gazdáját (a szülőjének, később, ivarérett korban pedig a párjának hiszi), de ebből adódóan megtámadhat féltékenységből szülőket, testvéreket, barátokat, a csajodat/pasidat, stb.

Nagyon más a bioritmusa mint az embernek.

Nappal te zavarod őt a pihenésben, éjjel ő téged.

Elképesztő, semmihez sem hasonlítható frekvencián és hangerővel tud visítani, és visít (vijjog) is, amíg oda nem mész hozzá, mert ő hajnali három és reggel hat között szeretne szocializálni veled, akkor van elemében.

Bár nagyon szeret, nem tud uralkodni az ösztönein és a temperamentumán, ezért néha teljesen véletlenül és akaratlanul okoz komoly sérüléseket neked. A karma mint a kés, a csőre mint az olló.

Csak valamilyen vastag kesztyűvel (én vívókesztyűt használtam) veheted ki a ketrecből, csak így tudod etetni is, de még így is ajánlott egy csipesz is pluszban, mert könnyen a kezed egy-egy darabja lehet a desszert.

Rémesen büdös, amiről nem tehet, ilyen az emésztése.

Ha ketrecbe zárod, kínozod, ha kiengeded a lakásban, minden tele lesz bagolyköpettel, ürülékkel, tollal, és veszélyes is lehet (sosem bánt tudatosan, de szeszélyes madár, nem tudhatod mikor mit vél zsákmánynak - ez lehet a kisujjad is).

Nem fogod tudni normálisan etetni, mindig friss, nyers hússal, de lehetőleg néha egész tetemekkel is, hogy a bagolyköpet-képződés is normálisan működjön nála. Ha mindenféle tetemet hazaviszel, abban lehet patkányméreg is, ami belső vérzést okozhat, stb. Én is ebbe buktam bele, nem sikerült fenntarthatóan elég sokrétű és színes skálájú étrendet biztosítanom neki (a természetben több tucatnyi fajra vadászik). Valamilyen vitamin- vagy tápanyaghiány előbb-utóbb fellép nála és hosszú távon elpusztul.

Ha bármi baja van, ezerből max egy állatorvos ért hozzá és hajlandó vele foglalkozni.


Nem mondom, hogy nem különleges érzés baglyot tartani, nagyszerű, amikor egy vad állaton elkezded érezni, hogy bízni kezd benned, megszeret, kezd húzni hozzád, a maga módján még sok szeretetet is tud adni. De ezzel együtt soha többet nem tartanék baglyot. Ma már léteznek madármentő egyesületek, és ha találnék is baglyot, inkább azokra bíznám, akik igazán értenek hozzá.

Akkor ilyesmi nem létezett, legalábbis nem nekem elérhető távolságban, így megpróbáltam saját magam megoldani a dolgot, autodidakta módon tanulva a baglyokról. Majdnem sikerült, már tanítgattam repülni is, egész jól ment neki (csak magától még nem tudott felszállni, de segítséggel, ha megvolt a kezdő lendület, rövidebb távokat már végigrepült).

Vissza akartam engedni a természetbe, ha már egészen felnőtt (mert egy bagolynak nem való a lakás, meg a ketrec sem hosszú távon), de ezt már nem érte meg. Kevés állatot sirattam meg úgy, mint Fülest (fülesbagoly lévén kapta ezt a nevet). Nem ajánlom senkinek ezt a szomorú élményt.


Az pedig teljes hülyeség, hogy tudatosan lakásban vagy ketrecben akarj tartani egy egészséges baglyot. Méltatlan ezekhez a büszke, gyönyörű madarakhoz, és súlyos állatkínzás!

2016. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!