Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Mit tehetek a madarammal?

SOS! Mit tehetek a madarammal?

Figyelt kérdés
A pintyem kb 20 perce csak gubbaszt, alig mozog, bágyadt és gyakran elveszti az egyensúlyát. Nem történt vele semmi rendkívüli, ki voltak engedve a párjával, nem ment neki semminek sem. Madaras (meg úgy nagyjából semmilyen) doki nincs a közelben. Hogyan tudnák segíteni rajta?

2016. aug. 27. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Valami csak történhetett, ilyen hirtelen nem tudom hogy üthetett ki betegség rajta.

Tojó? Akkor lehet, hogy tojógörcse van, összetört a tojás? [link]

Valahova beszorulhatott?

Ha nem, lehet valami vírus, ami az idegrendszerét is támadja, onnan az egyensúlyzavar.

Tedd be egy dobozba, sötét, zajmentes meleg helyre, és figyeld, de így látatlanban ennyiből nem tudok hozzászólni..

2016. aug. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, hím. A tojó teljesen jól van.

Beraktam dobozba, ahogy írtad, mikor kegutóbb ránéztem jobban volt, már nem volt olyan bágyadt. Remélem rendbejön.

2016. aug. 27. 16:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy lehet majd dokihoz vele, bár ezek olyan picikék, hogy a gyógyszeradagok is könnyen halálosak lehetnek nekik.

Itt egy egészen jó kis zebrapintyes oldal [link]

Ami most érdekelhet belőle:Az egészséges zebrapinty tollazata sima, szeme eleven, állandóan mozog, lefoglalja magát.

A beteg Zebrapinty tolla borzas, gunnyaszt, heves lélegzetvétel, bágyadt szemek jellemzik, könnyen megfogható.

Ilyen esetben el kell különíteni. Helyezzük külön kalitkába és adjunk neki egyenletes meleget ( 30 - 40 °C) közben állandóan világítsunk neki, hogy a legyengült madárka bármikor enni tudjon., ekkor a megszokott eledelt váltsuk át csumizra. (fürtös köles) Felgyógyulását mindaddig remélhetjük, amíg táplálkozni képes.


Gyakoribb Zebrapinty megbetegedések: gyomor és bélgyulladás, tüdõgyulladás, tetvesség, tojógörcs.

2016. aug. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ma reggelre már semmi baja nem volt, teljesen normálisan viselkedett, így feleslegesnek tartottam az állatorvost, de folyamatos megfigyelés alatt lesz a madárka, és ha megint nem stimmel valami, már rohanok is vele.
2016. aug. 28. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!