Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Azok, akik több madarat is...

Azok, akik több madarat is tartanak egy kalitkában, és nem tálcás a kalit alja: Hogyan oldjátok meg a takarítást, hogy ne röppenjenek ki a madarak?

Figyelt kérdés

Két madaram mellé most fogok másik négyet venni, de elgondolkoztam azon, hogy a fenébe oldjam meg a takarítást, hogy ne szökdössenek ki.


Két madárra nem oylan nehéz figyelni, mikor ülnek mindketten nyugisan magasan, nade hatra egészen biztosan nem lesz ilyen egyszerű.


Semmi személyreszabott megoldásra nem vágyom, csak kíváncsi vagyok mások hogyan csinálják.


2016. dec. 30. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ah kalitkának azon a lyukán nyúlsz be takarításkor amin enni, inni adsz nekik akkor elég arra a lyukra rákötni egy pulóver fél ujját vagy egy nadrág fél lábát (ezt ha úgy van fel is tudod tűrni, úgy könnyebb kivenni a dolgokat). Így kizárt a szökés. Egyébként én nem tartok díszmadarakat, de ezt a megoldást sok helyen láttam már
2016. dec. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Remélem sikerült segíteni. :)
2016. dec. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na ezért se kell bolti kalitkát használni meg azért se mert kicsik. Nekem a két ketrec házi készítésű. Egyiket csináltattam másikat én csináltam. Egyik kihúzható tálcás másikba felmosni szoktam és olyankor elég sokáig nyitva van a közel méteres ajtó de nem szoktak kiszökni általában amikor mégis akkor egészségükre, elvannak az ágakon mint kiengedéskor aztán amikor végzek visszateszem őket.


Másrészt meg akkor kell takarítani amikor amúgy is ki vannak engedve ami kalitka esetén napi történet. Kaja adáskor, kivételkor pedig nem szöknek ki.Vagy ha mégis kiszöknek amint nyitott ajtót látnak az eléggé érthető jelzés, kicsi a helyük.

2016. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Alapvetőleg a két madárral eddig én is akkor takarítottam mikor kint voltak, és most is arra jutottam, hogy ez az effektív opció.


Csak már a két madárnál is elég precíz időzítés volt szükséges ahhoz, hogy ne maradjanak kint aludni, bent legyenek mindketten, de azért ne is rögtön az első alkalommal csukjam vissza őket. Hatnál mindennap nem szeretném kiengedni őket. Nekik sem jó, ha minden éjjel visszapecázgatom őket.


Gyémántgalambokról beszélünk.

Nem egy okos, vagy mozgékony fajta.

De azért aranyosak, ahogy időnként végigtrappolnak az asztalon, leellenőrizni mindent... :)


Első, köszönöm! Nálam ruhaujj/nadrágszár nem lesz elég, de az ötlet alapvetőleg teljesen megállja a helyét, köszönöm. Egy pléddel fogom megoldani, ha nem rémüldöznek tőle majd nagyon.

2016. dec. 30. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!