Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan tudhatom, hogy a...

Honnan tudhatom, hogy a pintytojásom ki fog - e kelni vagy bezápult?

Figyelt kérdés

3 tojás van már majdnem 1 hete ülnek rajta, néha lemennek róla, de a legutóbbi is ültek rajta és nem lett semmi belőle. Hogy tudnám megállapítani, hogy lesz -e a tojásból valami?

Előre is köszi!


2010. máj. 4. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogj egy zseblámpát és emeld ki a tojásokat( de ne forgasd őket tartsd abban a helyzetben ahogy a fészekben voltak és úgy is rakd vissza). A zseblámpával világíts át a tojáson. Ha minden jól megy látni fogsz benn valamit.
2010. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk nem pintynél volt ez és nem tudom ki tudod-e alóla venni egy picit a tojást vagy ki szabad-e venni, de nekem nagymamám lámpafénynél átvilágította. Attól nem lett semmi baja és látszott, hogy mi a helyzet.

Sajnos már nem emlékszem mit kell rajta nézni de egyértelműen meg lehet különböztetni a 2 fajtát.

Esetleg előtte próbáld ki egy jó tyúktojással vagy nem tudom :)

2010. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amelyik tojásból lesz valami, az lámpafény felé fordítva sötét, és látszik a belső erezete. Ha világos, vagy ne adj Isten csörög benne valami, akkor az az első esetben nem megtermékenyült tojás, a másik esetben meg bezápult.
2010. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem tord fel, akkor biztosan tudod majd, hogy mar nem kel ki es az is kiderul, hogy "bezapult-e"...
2010. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A tojásokat nem tudom kivenni, mert úgy van a fészkük...:(
2010. máj. 4. 18:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Én tyúktojással ismertem ezt a lámpázást.
2010. máj. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hű, az elég baj, ha nem tudsz hozzájutni a fészek tartalmához. Így mit teszel, ha a tojások egyáltalán nem kelnek ki és elkezdik a tetejükbe tojni a következő túrát, vagy ha elpusztul egy kismadár, hogy veszed ki?
2010. máj. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha vársz két hetet. Ha semmi nem lett, akkor záptojások vannak és nem is érdemes tenyésztgetned a madarakat.
2010. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!