Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egymás melletti kalitkában...

Egymás melletti kalitkában tartás zebrapintyeknél? Így ellesznek?

Figyelt kérdés
Van egy zebrapinty párom tojó-hím, és eddig elég jól kijöttek, de sose volt zökkenőmentes a kapcsolatok. Már kaptam javaslatnak, hogy rakjak be fészket nekik. Egyszer megpróbáltam, ki is kelt egy fióka, de valamitől elpusztult, már több napos volt. Aztán nem kivettem a fészket, mert a hím folyamatosan kergette a tojót. Azóta is időnként nekiáll teljes erőből kergetni, pedig nagy helyük van. Most szétválasztottam őket, mert már nagyon furcsa hangokat adtak ki üldözés közben, és nem szeretném, hogy a tojónak baja legyen. Így nem lesznek magányosak, ha egymás mellett van a kalitka, csak nem tudják egymást üldözni?

2017. febr. 3. 13:41
 1/2 anonim válasza:

Nekünk is vannak zebrapintyeink, de csak egyszer fordult elő szinte ugyanez.Mi nem tettük őket külön, viszont megint szereltünk a kalitkára odút. Újra költöttek,és kettő pintyet neveltek fel. A nevelésről annyit, hogy mi mindig tettünk nekik főtt tojás sárgáját reszelve.Ez tápláló és könnyen emészthető. Később viszont szereztünk még egy párt, ahol a tojóval valami nem stimmelt, ezért felcseréltük a másikkal. Jelenleg az eredeti hím és az újonc tojó a kicsikkel lakik együtt és jól megférnek.

Nem tudom, hogy ez a ti esetetekben beválik-e, de ha nem, akkor szerintem kérdezzetek meg egy szakértőt.

2017. febr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen beszéltem egy tenyèsztővel közben, ő is azt javasolta, hogy tegyek be fészket, ha pedig nem segít akkor vigyek egy másik pàrt akikkel keresztbe rakom. (Mert semmiképp nem vàlok meg tőlük.) Most vàrok kicsit nem akarom bántani őket, a làny had szokja meg a fészket/helyet, utána megpróbàlom a fiút àtengedni. Köszi, hogy megerősìtettèl!
2017. febr. 4. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!