Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az a kérdésem hogy a nimfa...

Az a kérdésem hogy a nimfa papagájom tojó vagy hím?

Figyelt kérdés

itt van róla kép [link]


[link]


2017. febr. 4. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az 1. kép nem töltődik be, de a 2. alapján sztem hím. Es csak beírtam a keresőbe, hogy "him nimfapapagaj". Mar ne is haragudj,de ezt Te is meg tudtad volna tenni XD
2017. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló ha fogalmad sincs a dolgokról csak beírod a keresőbe akkor minek írsz egyáltalán? Gondolom fogalmad sincs az ivarérett és a fiatal madár meg a színváltozatok közti különbségekről és arról hogy melyiknél hogyan kell megkülönböztetni a nemeket.


KÉRDEZŐ

Mennyi idős a madár? Van már egy éves?

Milyen a viselkedése? Udvarol(bólogat,csőrrel kopog, elemeli a testétől a szárnyait, dallamos hangokat hallat)? Vagy semmi ilyesmit nem csinál?

2017. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De igen, tudom. A hímnek erőteljesebbek a színei mint a nostenynek. Amúgy apának is volt, szóval meg onnan is tudom.
2017. febr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát pont nem. Ez is meg a bóbita íve, arcfolt erőssége... mind teljesen félrevezető és 50-50% az esélye hogy bejön. Ennyi erővel akár vakon tippelni is lehetne mert ugyanannyi az esély rá hogy bejön.


Minden színváltozat más. Van amelyiknél egyértelmű különbségek vannak de csakis akkor lehet nézni a tollazatot ha van a madár legalább bő fél éves de inkább egy éves mert a fiatal nimfák tolla egyforma, nincs különbség hím és tojó között. Többnél teljesen lényegtelen a tollszín és csak a viselkedés számít ami fiatal madaraknál szintén egyforma mindkét nemnél és csak bizonyos kor után kezd el különbözni a hím viselkedése.

A viselkedés az ami legalább 1 éves nimfánál mindig megmutatja a nemét akármilyen színű is.

2017. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja és persze vannak olyan színváltozatok is amik úgy öröklődnek hogy ha tudni a madár szüleinek a színét(nemük szerint) akkor 100% pontossággal meg lehet mondani a fiókák nemét akár már az odúban.
2017. febr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok még nem nagyon csinál semmi ilyesmit amit kérdeztél. nagyon csendben van még nem adott ki semmilyen hangot... nem tudták h milyen idős az állatkereskedésben de szerintem nincs még egy éves
2017. febr. 10. 19:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor majd idővel kiderül...


Ha lenne mellette fajtárs akkor jobban látszódna a viselkedése hogy udvarol-e. Vagy próbál-e mert már akár 4-6 hónaposan elkezdik gyakorolni. De gondolom a neme alapján akarsz neki párt venni.

2017. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Márpedig az elso valaszolonak igaza van! Mondom ezt ugy, mint kettő nimfapapagaj (hím es tojó) tulajdonos.
2017. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Márpedig nincs igaza! Mondom úgy hogy van 1 pár nimfám és az átlagnál jobban beleástam magam a színváltozatok, nemek, öröklődés... témába.


A képen lévő nimfára rá lehet nyugodtan mondani hogy hím hisz 50% az esély rá hogy bejön de 50% hogy nem...


Korát nem tudni, nem udvarol, teste gyöngyös szóval jelen pillanatban sokkal inkább tojó mint hím de mivel benne van a pakliban hogy fiatal így ez egy ideig csak találgatás marad. Ráadásul ritkán de akad gyöngyös hím is szóval majd az idő eldönti.


Többek között ezért se ajánlott madarat venni kereskedésből. Egy tenyésztő megmondja mikor kelt ki a tojásból, megmutatja a szüleit, ha olyan színű akkor megmondja a nemét is...

2017. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. febr. 12. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!