Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan tudom hogy melyik...

Honnan tudom hogy melyik csirke tojásból fog kis pipi ki kelni:?

Figyelt kérdés

sziasztok!

kelteni szeretnék kis pipiket ! na én úgy szoktam hogy át világítom a tojást hogy melyikbe van mag! általában mindegyikbe szokott! lenni! de azt honnan tudom hogy melyik a meg felelő tojás hogy ki keljen belőle a kis pipi? az a tojás ami sötét maggal van benne abból kell ki vagy a mi világosabbntos lenne!

vagy ami kisebb mag! stb! nagyon fontos lenne! előre is köszönöm!


2010. máj. 8. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Gondolom azt már tudod, hogy a tojás sárgája a pete(sejt)tulajdonképpen, amelyik megtermékenyül. Kakas kell hozzá első körben, de gondolom ezt is tudod. Ha a kakas termékenyíti a tyúkot (petéli)majdnem hogy biztos, hogy mindegyik tojiból kiscsirke lesz.

2010. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
vagyis magyarán fogalmazva, odabent a tyúk testében dől el "megtermékenyülés" után, hogy melyik pete olyan életképes, hogy kiscsirke lehessen belőle, miután kipottyantja a tyúk. Utólag nem lehet a "kész" tojást megtermékenyíteni.A kijövő tojás vagy kiscsirke lesz vagy nem. Az már odabent eldől.
2010. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyébként pedig valószínűbb, hogy a sötétebb meg nagyobb magú lesz a nyerő.
2010. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kicsit félreértelmeztem a kérdést, de remélem kakas is volt a dologban ;)
2010. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

szia

értem! van egy jó pár tyúkom és 5 db kakasom! csak azt nem tudtam hogy melyik mag a be futó az egészen sötét vagy a nagy!

2010. máj. 8. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
A tojás nem mag b@zmeg
2010. máj. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ahha
2010. máj. 8. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!