Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem költenek még a...

Miért nem költenek még a tyúkjaim?

Figyelt kérdés
Már rég óta várom, hogy 'elkotlódjanak', de nem akarnak. Miért? Már a tojást sem szoktam összeszedni!
2010. máj. 9. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:

ugye tudod, hogy ahhoz kakas is kell?

ne haragudj nem akarlak hülyének nézni de volt már aki nem tudta, hogy kell hozzá.

A meglévő kakasod elég aktí? Látod hogy meghágja a tyúkokat?

Lehet, hogy nem termékeny és szerezned kéne egy újat.

A tyúkoknak megfelelő helyük van a kotláshoz?

Szélvédett, zárt, szénával szalmával kibélelt ülőke?

2010. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző hozzászólónak: a kaks ahhoz kell, hogy kiscsibe legyen, ahhoz nem, hogy a tyúk megüljön. Ahhoz az ösztön kell.


A mostani tojó-hibridek nem szoktak megülni. Nekünk japán tyúkunk volt, azzal költettük ki a következő generációt, félévente megbízhatóan megült. De jó volt még a japán tojó-hibrid keverék is, bár ott érdekes módon a kakasok piszok támadósak lettek.

2010. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van kakasom (2 db), és aktívak is. Tyúkolban alszanak az ülőn, és 'tojóládákba' tojnak. Minden körülmény megvan ahoz, hogy költhessenek. 3 éve tartom ezt a fajta tyúkot, már régóta szeretnék venni olyan régi fajta vörös tyúkot, vagy napos csibét. Ezzel a fajtával egyáltalán nem vagyok megelégedve, tavaly is a legelső csapat csibém június végén-július elején kelt ki. A pontos fajtát nem tudom, de azt tudom, hogy ezeknek nagyon tarka a tolluk színe. Már pici csibe korukban is annyi tarka van köztük, hogy jó ha 10 kiscsibéből 1 rendes sárga. De a rendes sárga is ha felnő fekete-fehér-tarka lesz. Rengeteg kendermagos van köztük, és a legtöbbnek van a lábán vastag tollréteg. Szerintem ezek valamilyen dísztyúkok lehetnek. Ja, és kisebb korukban annyira eszik egymás tollát, hogy van amelyk teljesen kopasz hátú lesz...

Kb.így néz ki néhány tyúk, mint a képen (a kakas nem olyan):

[link]

A tyúkok nagy része ilyen:

[link]

[link]

A kakas ilyen:

[link]

A csapat ilyen:

[link]

2010. máj. 9. 19:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a képeket elnéztem ezek a baromfik nem pont a kotlásukról híresek.


De hogy megüljenek ott kell hagyni nekik minden nap egy tojást, úgy, hogy 20 nap elteltével 20 tojás legyen a fészkükbe és előfordulhat, hogy talán megülnek.


De, ha azt szeretnéd, hogy kotlósod legyen, akkor cseréld le őket mondjuk japán tyúkra, törpe cochinra, vagy selyemtyúkra, mert ezek tutira megülnek és szuper kotlósok!

2010. máj. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, megpróbálom azt hogy minden nap 1 tojást otthagyok.

Régebben tartottam japán tyúkokat, de velük nem nagyon voltam megelégedve, mert kicsi volt a tojásuk. De ha a másik, nagy tyúkoknak a tojásait raktam alá, gyönyörűen költött. Azóta maradt egy japán tyúkom, de őt már csak dísznek tartom, mert már kiöregedett a tojásból, és ezért már nem is költ.

2010. máj. 16. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!