Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan érjem el, hogy megszelí...

Hogyan érjem el, hogy megszelídüljön a nimfapapagájom?

Figyelt kérdés
Van egy hím nimfa papagájom 1 hónapja, maga a madár 4-5 hónapos lehet. Egyszerűen nem szelídül, minden nap órákig beszélek neki, próbálgatom fürtös kölessel kínálgatni, de azt egyszerűen nem akarja elfogadni, mindig letámadja a kölest. Így a reptetést se tudom sajnos megoldani, mert nem engedi, hogy megfogjam akár egy kicsikét is. A ketrecében való takarítást is nehezíti ez, mert akárhányszor ágat cserélek neki, vagy eleséget szórok be az etetőjébe, vagy hatalmas hepajt rendez ordításokkal meg miegymás, vagy letámadja a kezemet. Egyébként jól nevelt madár, nincs vele semmi baj, nem hangos, nem buta, csak egyszerűen nem engedi, hogy fizikai kontaktusba lépjek vele semmilyen formában. Tudna valaki valami tanácsot adni?

2017. márc. 10. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
keverj xanaxot a vizébe
2017. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Enyém se szereti a kezeket, pedig jóban vagyunk.


Ha odanyújtom az ujjamat, akkor egy kicsit hisztizik, csipked (óvatosan, nem is fáj) de felül rá.


Amikor reggel feljön hozzám a galériám korlátjára, és megyek le, direkt várja hogy a korlátra tegyem a kezemet :D Na olyankor nincs semmi civakodás, szalad a kezemre hogy "liftezhessen"


Nálunk nincs gond a takarítással, mert 24/7 szabadon van a lakásban. Nem koszol (amennyit igen az rendszeres takarítással könnyen eltüntethető) és az ablakokon ugyan szúnyogháló van, de sose megy a közelébe.

(sőt, nyáron nem voltunk itthon ezért elvittük ismerőshöz hogy vigyázzon rá. Tárva lehetett hagyni az erkélyajtót, a közelébe se ment, okos csürke)

2017. márc. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak mondom hogy elég nagy felelőtlenség amit művelt/engedett. Egy prédaállatról beszélünk aki a kíváncsisága miatt vagy azért mert megijed elrepül és repül amíg csak bír és az életbe soha nem látja a gazdája többet... semmi köze ahhoz hogy okos vagy sem. Ezer és ezer videó,írás van fönn a neten hogy így meg úgy viszik ki a madarat és olyan okos mert nem repül sehova vagy visszajön,stb hát ezen esetek többsége a madár elvesztésével jár lehet a második de lehet csak a századik alkalom után. De ugye azt már nem teszik fel a netre hogy: nézzétek... hülye voltam és elvesztettem, a halál vár rá.


Rengeteg olyan madár van külföldön akiket a gazdájuk hónapokig, évekig képez a szabadba vitelhez és még azok a madarak is elrepülnek, nem mind de megesik.... Vagy épp ragadozó kapja el őket...


Én hámmal szoktam kivinni, kívülről ismeri a környék zajait, tudja mit kell csinálnia... Mégis nem egyszer megesett hogy egy hirtelen zaj,látvány miatt elfelejtett mindent és pánikba esve repült volna világgá ha a póráz nem tartja vissza.

2017. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező

Ismeri a fürtös kölest egyáltalán? Mert a megtámadja dolog az én nimfáimból kiindulva akkor szokott lenni amikor ismeretlen dologgal kínálom.

Először hagyd benn a ketrecében egy pár napra hogy egye, megismerje. Utána kínáld csak kézből.


A kiengedés nem függ össze a szelídséggel. Már rég el kellet volna kezdened kiengedni naponta. Az izmai és egyebek nem fognak a leépüléssel várni a szelídség miatt hanem ha nem repül eleget a madár szépen leépül. A szoba legyen madárbiztos, legyen neki mászófa,játszótér és ülőrúd az ajtajában kivül-belül. Ezután ajtó kinyit, vár és ennyi. Kijön amikor kész rá és feltételezhetően be is megy ha megéhezik. Első 3-4 alkalommal úgy számolj hogy akár 6-8 órát is kinn lesz mire visszatalál vagy mire sikerül visszaterelni, csalogatni szóval akkor ejtsd meg a dolgot ha egész nap ráérsz. Első alkalmakkor esni is fog és hasonlók de pár alkalom alatt kiismeri a szobát. Hamar hozzá lehet őket szoktatni a napi rendszerhez is hogy mikor, hogyan jönnek ki, mikor mennek be,stb.


A fajtárs beszerzése se ártana már mert 1-2 hónapon belül ivaréretté kezd válni. A szelídítés szempontjából teljesen mindegy hogy ketten vannak-e de akár segíthet is benne a pár, a madárnak viszont fontos lenne hogy minél előbb legyen.

2017. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én így szelídítek madarakat mindig: Első két napon nem csinálok vele semmit. Utána beteszem a kezem a kalitkába, hogy szokja a kezem látványát, szagát stb. Azután pedig a markomba szórt eleséggel nyúlok be. Ezt addig csinálom, míg rá nem repül, és nem eszik a kezemből. HA ELSŐRE NEM CSINÁLJA, NEM BAJ, MAJD KÉSŐBB FOGJA. Beszélj is hozzá közbe. Ha már a kezedből eszeget, nyitva lehet hagyni a ketrece ajtaját. Lehet, hogy pár óra múlva magától a kezeden/válladon terem. A sok "hozzábeszélés"-nek az lesz az eredménye, hogy beszédet fog utánozni. Ha már szelíd, akkor is beszélj hozzá. Az enyém vadas színű(sárgafejű szürke nimfa), beszél is, nagyon cuki és szelíd. A tavasszal vettem(börzén szoktam madarat venni tenyésztőtől), 1 hét alatt meg sikerült szelídtenem.
2018. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!