Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A törpepapagájom csipkelődik,...

LILI0901 kérdése:

A törpepapagájom csipkelődik, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Mikó(így hívják a törpepapagájom) NAGYON aranyos, nem fél tőlem, rászáll a fejemre és már betanítottam egy trükkre is. Csak az a baj, hogy az ujjamra nem hajlandó rá ülni/rá szállni. Azt vettem észre, hogy mindenre amire rá akarom ültetni, először jó alaposan megcsipkedi, de ez nem olyan, hogy lágyan belém csíp(az is fájna), hanem egy jó nagyot, hogy maradjon nyoma.


Ezen hogyan lehetne segíteni?

Tudtok szelidítési trükköket?



2017. márc. 15. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyedül van? Mert akkor sürgősen kellene neki egy pár. Minden papagáj csak párban érzi jól magát, hiába van sokat foglalkozva vele, az emberek mégis csak egy külön faj. A törpepapagájok úgy tudom amúgy is nagyon igénylik a saját fajtársaik társaságát, jobban mint a többi papagáj (bár törpém még sosem volt). Ha nincs párja olyankor alakulnak ki ezek a viselkedési problémák, mint az agresszivitás, a tolltépdesés és néhány durva esetben az öncsonkítás.

És hidd el, párban is ugyanolyan szelídek a madarak, mint egyedül, nem sokkal hangosabbak (az én hullámosom legalábbis sokkal hangosabb volt akkor, mikor betegség miatt el kellett választanom a párjától) és nem járnak sokkal több kosszal meg költséggel, viszont így tényleg boldog életük lehet. :D

2017. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Vágd nyakon a kis csőröst :DDDD
2017. márc. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszoló,de attól félek (és sajnos hallottam is), hogy ha veszek neki egy párt eltávolodik és nem lesz önmaga. De azért kössz megfontolm.
2017. márc. 16. 17:05
 4/4 anonim válasza:
Csípj vissza :D
2017. márc. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!