Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy galambot önállóan enni?

Figyelt kérdés

Ez nem éppen egy gyakori kérdés, de ezen az oldalon láttam már emberkéket mindenféle bonyolult matematikai egyenleteket is megoldani, szóval gondoltam,talán nekem is tud segíteni valaki.

Szóval, tavaly augusztusban találtam egy galambfiókát.Ott kolbászolt szegénykém egy parkolóban az autók között, és, habár fogalmam sem volt, hogyan kell galambot nevelni, azért persze haza kellett hoznom xD Mindez két nappal a nyaralásunk előtt volt, ahová végül magunkkal kellett vinni, mert nem volt, aki etesse. De előtte még elvittük állatorvoshoz, mert volt valami kis seb a csőrikéjében, ami miatt nem tudta rendesen becsukni. A rendelő mellesleg szintén az ominózus parkoló közelében van, a doktornő mesélte is, hogy ő is nevelt onnan mentett kis galambokat. Azt mondta, hamar fel fog nőni és akkor elengedhetjük.

Persze azóta is velünk van és valószínűleg velünk is marad, mert,mint kiderült,nem az a túlélő típus...

A hamar felnövés részt tökéletesen teljesítette, repülni is megtanult teljesen magától, viszont...azóta sem tud enni xD Még mindig tőlem kunyizza a kaját és nekem kell manuálisan megtömnöm naponta kétszer. Pedig azóta már kifejlett fiúcska lett, most, hogy itt a tavasz állandóan búg :)

Szóval, ha valakinek esetleg van valami ötlete, hogyan lehetne megtanítani enni, azt szívesen kipróbálnám :)

Mert így teljesen tőlem meg anyukámtól függ, mi tudjuk megtömni, de mondjuk a legközelebbi nyaralásra már nem igazán tudjuk magunkkal vinni a nagyfiút :)

Amikkel próbálkoztunk: élénk színű magok, ízesített magok, de mindent csak felcsippent aztán kiköpi :(

Valamint hamarosan szerzünk neki egy csajszit, akivel remélhetőleg össze lehet majd szoktatni, és akkor nem lesz ilyen kis forever alone. Tőle esetleg el tudná tanulni a kajálási technikát?

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm, remélem sikerül megoldani ezt az aprócska "problémáját" a kis drágámnak. Persze én mindenhogyan szeretem, de azért neki biztosan jobb lenne, ha egyedül is tudna eszegetni...



2017. ápr. 16. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, már az elején eszembe jutott nekem, hogy az evést úgy tudná megtanulni, ha másik galambtól látja, úgy lesz a legjobb. De ha ott van előtte a sima mag és szemmel láthatóan éhes, nem kell azonnal megetetni, hátha rájön magától.
2017. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy kéne hogy kézből adod neki a magot, beleteszed a csőrébe,stb. De ne feledkezz meg az apró kavicsokról se ami kell az emésztésükhöz. Aztán később csak a tenyeredbe fogod a magokat és várod hogy magától egye és így tovább végül teljesen kikerül a képből a kezed.

Ha látja ahogy másik madár eszik önállóan az is nagyon jó lesz.


A fő probléma az hogy nem tudod hogyan zajlik egy madár önállósodása a természetes körülmények között. Egy bizonyos kort elérve a galambszülő már nem eteti a fiókát minden kéregetésre pont azért hogy rákényszerüljön arra hogy a szülei által fogyasztott dolgokat is próbálgassa enni. És mivel a szülőtől fokozatosan egyre kevesebb kaját kap hiába kéreget így egyre többet kénytelen enni önállóan míg végül teljesen önálló nem lesz.

Ha minden kéregetésre etetted nem csoda hogy eszébe se jutott mást is enni.

2017. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és jelenleg mivel etetitek? Pépes kajával?
2017. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen lehet, hogy nem kellett volna folyton kajával tömni :(

Most már rendes magokat kap enni, eddig vízbe áztattam őket, de pár hete elkezdtem szárazon adni,gondoltam úgy természetesebb. Persze etetés közben meg utána mindig iszik is, azt tud egyedül :)

2017. ápr. 17. 17:00
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja meg a magokhoz persze szoktam apró köveket keverni, direkt madarak számára adhatót vettünk neki. Meg néha kiegészítésként kap reszelt sárgarépát, őrölt tojás- vagy osztrigahéjat, tyúkhúrt.
2017. ápr. 17. 17:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Váó, király vagy, hogy így felnevelted, és gondozod! :D

Szerintem is egy társ lenne neki a legjobb, egyedül neki sem jó, pláne, hogy mivel általad nevelődött fel, és fajtársat valószínűleg nem látott még vannak dolgok, amiket csak egy galamb tudna neki megtanítani.


Esetleg a tálcán levő magokat tedd elé, és egy pálcával, vagy nem tudom mivel eteted, csak ütögesd a tálcát, mintha te is csipegetné. Ha megpróbálja leutánozni, akkor esetleg ez sikeres lehet.

2017. ápr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!