Kezdőoldal » Állatok » Madarak » "Beleszakadhat" egy tyúk a...

"Beleszakadhat" egy tyúk a tojásrakásba, ha túl nagy a tojás? Mit adjak nekik enni, hogy kisebb legyen a tojásuk?

Figyelt kérdés
A bolti tojásoknál 2x nagyobbak most a tojások. 1 hónapja kezdtek el tojni. A tyúkok tavasszal kaltek ki. Van aki azt mondja, korai. Lehet, hogy túl sok ételmaradékot kapnak? Az egyiket a fészken találtuk meg holtan, már ki volt hülve.
2008. okt. 14. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is találkoztam ilyennel, és a tyúk sajnos két hét múlva el is pusztult. Viszont idén nyáron megint volt egy ilyen, amelyik óriásit tojt - kétszer akkorát, mint a többi -, és nem is tudtuk, melyik az, de mivel egy sem múlt ki, az óriástojás pedig megszűnt, ezek szerint beállt nála a kisebb méret. :) Nem hinném, hogy azért tojnak akkorákat, mert sok ételmaradékot kapnak. A mieink is azt esznek, meg búzát és kukoricát is, sok zöldet, mégis átlagosat tojnak. Sőt, az egyik görbét, egy másik meg olyan vékony héjút, hogy kilyukad. :( Ezek szerint "ők" is eltérőek, mint mi. :) A szomszédban is el-elpusztul néha egy tyúk, de azok se tojnak nagyot, és nem is tudni, mi bajuk volt.
2008. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem korai, hogy már tojnak. A júniusi tyúkjaink most kezdték el.
2008. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nalunk papagaj halt bele, de nem a méretbe, hanem hogy tul vekony volt a tojas héja, és eltort benne, mikozben ki akarta tojni... tehat szerintem az a fontos, hogy ne legyen tul vekony a heja a tojasnak, tehat eleg "meszet" egyen.

De biztos megmondja az allatorvos.

2011. okt. 29. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!