Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kelt egy rendellenességes...

Kelt egy rendellenességes csibém (kép lent) mi baja lehet?

Figyelt kérdés

[link]

Sajnos a keltetès elsô fàzisàban volt egy 16 órás áramszünet emiatt nehezen is jönnek ki a csibèk, de ilyet mèg nem làttam, rendesen csipog, meg menni akarna (magától bújtki) de mindig hátára fordul ès ilyen a gyomra :S


2017. máj. 4. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
olyan mintha szőrös fajta pipi lenne :) Amúgy ennek annyi,kegyelmezz meg neki mert semmi értelme,hogy esetleg még pár napig kínlódjon.
2017. máj. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

közbe elküldtem,de nem fejeztem be... erre keress rá :

A kelésgyengeség (köldökgyulladás)

2017. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :S selyem meg marans tyúkokat keltetek :)
2017. máj. 4. 09:23
 4/9 A kérdező kommentje:
De nincs szivem megölni, mostmár a hasán van ,csipogva nagyon lelkesen mászkál
2017. máj. 4. 09:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az embrionális fejlődés során valamiféle fejlődési zavar következtében nem záródott be a hasa. Az ilyen fejlődési rendellenességekkel a biológiában a teratológia foglalkozik. Minden élőlénynél előfordulnak ehhez hasonló fejlődési "hibák" (embernél pl. szájpadhasadék, nyúlszáj), amelyek okát még nem igazán ismerik, esetenként vírusfertőzés hatásának tulajdonítják vagy valamilyen kémiai ágens hatásának (pl. Contergan gyógyszer okozta rendellenesség). Ezek az élőlények a természetben többnyire elpusztulnak, mert hátrányban vannak a természetes ellenségek elől elrejtőzésben és a táplálékhoz való jutásban. Mesterséges körülmények között azonban szép kort érhetnek meg.
2017. máj. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Optimális keltetés során is előfordul ilyen.

Nem látok sok esélyt, hogy megmarad.

Kelésgyenge, ennyi.

Ez a keltetés velejárója.


Keltetési hibáknál (rossz hőmérséklet, páratartalom) gyakoribb, de már nem tudsz vele mit csinálni.

2017. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem csapnám agyon semmiképp, főleg ahogy írtad már a hasán van és elég élénk. Nekem kotló alatt is kelt már így csibe, sőt galambfiókám is kelt már így, egyiket se bántottam csak "rásegítettem" az elindulásra, külön raktam megszáradni kikelés után és lámpáztam, 1-2 nap alatt összezárult a hasfal és csatlakozhattak a társaikhoz.
2017. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Egon Noiro ***** válasza:
Többnyire maguktól is elpusztulnak pár napon belül. Ha életben akarod tartani, akkor nagyon figyelj rá. A hibás résznél könnyen kisebesedhet, vagy megsérülhet, akkor pedig a vérzés miatt sajnos a többiek kicsípik, bárhogyan és bármivel eteted is őket. Pontosan ezért nem is szoktam életben hagyni az ilyen állatokat. Fájdalmas és sajnálom, de gyorsabb és szerintem kíméletesebb is, ha minél előbb elpusztul. Nálunk az idei 80 tojásból 67 kelt ki és ebből egyetlen ilyesféle példány lett, ami a fején viselt hasonló sebet. Úgy két órát élt, aztán a többiek sajnos megcsipdesték.
2017. máj. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia; mi lett vele, él még?
2017. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!