Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen nemű a hullámos papagáj...

Milyen nemű a hullámos papagájom? Képek lent!

Figyelt kérdés
[link] [link] [link] [link] [link] Kilencéves hímem mellé vettem, azt mondta az kereskedő hogy 5-6 hónapos és tojó! Biztos szeretnék lenni benne hogy tényleg az e?
2017. jún. 11. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
hím
2017. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A felnőtt hullámos papagájoknál a csőr feletti viaszhártya színe ad támpontot: a hímeké kék, a nőstényeké barna színű.


Viszhártya színének változása:

A hullámos papagájok viaszhártyája az a húsos terület a csőr fölött, amely az orrnyílásokat tartalmazza. A viaszhártya színváltozása a normális növekedés velejárója. A fiatal hímeknél rózsaszínes kék árnyalatú és teljesen áttetsző. A fiatal tojók viaszhártyája kékesfehér és tömörebbnek látszik. A színváltozás akkor következik be, amikor a fióka elhagyja a fészket és elég éretté válik felnőtt tollazata megjelenéséhez. A felnőtt hímeknél a kék sok változata előfordulhat, a tojók viaszhártyája barna. Ez a tenyészidőszakban sötétebb barnává válhat, mint normál állapotban.

Forrás:

[link]

2017. jún. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de a régi hímemnek a csőrén a viaszhártyája kék sőt inkább sötétkék! az újnak nem csak azért olyan amilyen mert még fiatal?
2017. jún. 11. 18:29
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Mivel a cikk ezt is írja:


"A fiatal tojók viaszhártyája kékesfehér és tömörebbnek látszik."


Azt mondta a kereskedő, hogy 5-6 hónapos, tehát fiatal.

Én nem értek a papagájokhoz, a kereskedő viszont feltehetőleg igen, érdeke sem diktálja, hogy becsapjon, ezért elképzelhető, hogy ez egy fiatal tojó.

2017. jún. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nagyon tetszik és örülnék ha tojó lenne mert két hímet nem szeretnék, a régitől meg nem szeretnék megválni!
2017. jún. 11. 18:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Tojó lesz az, szeresd nyugodtan mindkettőt!:)

Egy éves korára ivarérett lesz a nőstény, addigra bebarnul az orra.

Amúgy a hím mit szólt hozzá?

Mert a hullámos papagáj párválasztó, ha nem tetszik neki, soha nem fognak párba állni, akár két hím is lehetne.

2017. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát még csak két napja vannak együtt, még ismerkednek! amikor odamegy a hímhez (a régi mellé) akkor még csipkedi de remélem összeszoknak ha tényleg tojó
2017. jún. 11. 19:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Majd meglátod idővel.

Mindenképpen össze fognak szokni, csak az a kérdés, hogy "mint nő" is fog e neki tetszeni, ha már ivarérett lesz a kicsi, de sajnos ezt előre senki sem tudhatja.

2017. jún. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!
2017. jún. 11. 20:38
 10/10 anonim válasza:

Én nekem sok hullámos papagájom van. Nehéz eldönteni, mert ez a papagáj nagyon fiatal, lehet látni, hogy a csőréről még nem múltak el a sötét foltok. Ráadásul lutínó, náluk még nehezebb eldönteni, mert az albínóknál, lutínóknál előfordul, hogy ivarérett korra nem történik meg a viaszhártya színváltozása, tehát lehet, hogy ilyen színű fog maradni az orra körül. Én szerintem is tojó papagáj, de nem tudom biztosra mondani.


De ha két hím, akkor is lehet, hogy jól meglesznek. Néha előfordul, hogy hím hím párat választ magának. De szerintem tojó lesz az! Még biztos, hogy nem udvarol neki a másik papagájod, mert még ez a krém színű nagyon fiatal, egy év múlva lesz teljesen ivarérett.

2017. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!