Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet beteg a hullámos papagáj...

Lehet beteg a hullámos papagájom? (kép lent)

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt találtam és sikerült a viharban befognom egy hullámos papagáj tojót, ezért nem ismerem, hogy milyen volt előzőleg a viselkedése, illetve még nem tartottam ilyen madarat. Aggódom, hogy nem-e beteg, mert elég csendes és inaktív. Iszik és eszik rendesen.

Teszek fel egy képet az ürülékéről, mert azt olvastam, hogy az árulkodó lehet. Ha esetleg van itt valaki, aki ért hozzá, az elmondaná, hogy rendben van e? Aggódom érte.

(igen, keressük az eredeti gazdiját, de addig is még nem lesz meg szeretném, hogy jól érezze magát, ha esetleg nem találjuk, akkor pedig itt marad)


[link]


2017. jún. 18. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy kicsit talán túl világos zöld a színe, ennek picit sötétebbnek kéne lennie, viszont állagra szerintem rendben van. Azt sajnos nem tudom, hogy mitől lehet, viszont érdemes először megfigyelni a viselkedését. A tollait felborzolva ül? Egy vagy két lábon alszik? Az inaktív azt jelenti, hogy megszeppenve üldögél, vagy inkább gubbaszt? Egyébként nagyon rendes tőled, hogy befogtad és gondját viseled. :3
2017. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Néha felborzolja magát, néha nem, szokott tollászkodni, mindig két lábon van. Szerintem inkább megszeppenve ül, olyan mint aki unatkozik. Ma fogok venni mellé egy társat. Ha meg lesz a gazdája, akkor veszek annak is társat. :D

Köszönöm a választ.

2017. jún. 18. 12:29
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és ma kiengedtük, üldögélt az ujjamon aztán a vállamon, tetszett neki a hajam azzal játszott. :D
2017. jún. 18. 12:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi hogy tudnál valami budapesti állatorvost aki ért hozzá? már csörgettem egy csomó telefonszámot, vagy robotokkal beszéltem, vagy senki nem vette fel.
2017. jún. 18. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor jó, ha csak néha borzolja magát. :3 Elvileg az az egészséges, ha egy lábon alszanak, de én azt tapasztalom a saját madaraimnál, hogy egyénfüggő. Van egy 8 éves hullámosom is és ő is csak ritkán alszik egy lábon. :) Az viszont mindenképpen jó jel, ha játszik és érdeklődik. ^^ Állatorvost sajnos tapasztalat alapján nem tudok mondani, mert én Győr környékén lakom, csak ezt a linket találtam: [link]

Attól tartok, hogy a vasárnap miatt ma nem tud fogadni senki, szerintem holnap reggel érdemes utánajárni a dolgoknak, ha addig nincs rosszul a madárka.

2017. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket a telefonszámokat hívogattam hiába. :/ Remélem ha kap egy társat jobban lesz. Mennyi idő mire megszokják egymást? mire megbarátkoznak?
2017. jún. 18. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Orvos: Pazár Péter, rendelt az Exopetben, nem tom ha még rendel. De ott az Állatorvosi Egyetemen vad és exotikus állat tanszak(jobbra kapunál)

A széklete kicsit zöldebb mint kellene, bélgyulladás, szalmonella, nem épp zselészerű, de azért lehet nem ártana egy kezelés. Pontos adagot, gyógyszert nem tudok mondani mert vadmadaras vagyok. Lehet az is, hogy kint csámborgott összeevett minden zöldet vagy hülyeséget.

Mennyit iszik? Ha sokat, az is utalhat betegségre. Gubbaszt, borzong, borzolja a tollait? Mikor pihen 2 vagy féllábon áll, terpesztve?

Kis reszelt sárgarépa nem árthat, tisztítja a beleket.

Amíg nem derül ki hogy egészséges, ne kapjon társat, mert megfertőződhet az is.

2017. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fábián Annamária egzotikus állatorvos a Kisvakond-ban, interneten fent van a száma. Legjobb a 16-ban madarakban és nyulakban.
2017. jún. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!