Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Élhet vakon papagáj? Vagy...

Élhet vakon papagáj? Vagy idővel elpusztul?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen hoztak árut és egy (nem mondok nevet)de neves tenyészetből kaptunk egy beteg nimfát,aki nem lát.Még szerintem fél éves sincs fiatal valószínű hogy egy hályog lehet a szemén.nem tudom papagájnál lehet-e ezt egyáltalán gyógyítani műtéttel vagy bármivel amitöl esetleg vissza jönne-e a látása.nem tudjuk valaha látott-e,de szerintem igen.és ha nem jön vissza a látása élhet-e még így,hiszen enni is nehézkesen tud,és repülni egyáltalán nem.ha valakinek bármilyen tapasztalata van kérem írjon!!
2010. máj. 26. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem van egy egyéves vak énekespapagájom, anyának meg egy 5 éves vak zebrapintye. (Rajtuk kívül persze sok más madarunk van, de ez a kettő, amelyik vak.) Így is keltek ki. Egyiket sem röpdében tartjuk, hanem kalitkában, ezt be tudják lakni, fel találják magukat. Ha lágy eleséget kapnak, annak megérzik az illatát és azonnal ott teremnek. Az én vak papagájom reggel mindig az etetője szélén ül, várja a mageleséget. Benyúlok, megérintem a hátát, ekkor lelép az etetőről. Amikor visszateszem a feltöltött etetőjét, néhány másodperc alatt már benne ül és eszik. Megtalálja a fürdőt is. Rajta kívül csak a rizspintyek vannak bent a lakásban, de azok nagyon közel hozzá, s szokott is velük társalogni. Nagyon aranyos.
2010. máj. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ remélem meglehet menteni a szemét de ha nem akkor hazahozom a munkahelyemről!nagyon megrázott hogy őszinte legyek!
2010. máj. 27. 13:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok szerencsét a gyógyításához!

Még azt elfelejtettem írni, hogy bár a vak madarak is igénylik más madarak társaságát, attól még nem szabad más madarakkal egy kalitkába tenni, mert sajnos a madarak általában agyonverik a tőlük jóval gyöngébb fajtársaikat. Ha nincs másik madarad, akkor szerintem a lakás olyan pontján helyezd el, ahol állandóan történik valami, hogy ne éljen teljesen ingerszegény környezetben (ha már nem lát, legalább gyakran halljon valamit).

Üdv!

2010. máj. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!