Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vettem egy sebesült hullámos...

Vettem egy sebesült hullámos papagájt fel kell készülnöm a nevelésére?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy hullámos papagájt ami sajnos szegény sérült, egyszerűen nem bírtam ott hagyni olyan madarak között akik bántják.


Sajnos az egyik orra le van csipve a másik orra meg félig le vaj csipve neki.

A csőrén vesz levegőt szerintem mert igen csak úgy tűnik, félek hogy nem fog tudni enni és a csőre is már picit túl van nőve, amikor megfogtam hogy közelebbről meg nézzem elkezdett csipni de nagyon gyenge volt.

A sebei nem tűnnek frissnek már be van gyógyulva elég rendesen neki, szelíd és barátságos ahhoz képest hogy min ment keresztül hiszen ebbe a pillanatban is itt ül a kezemen.


Nagyon aggódom érte hogy szegény nem tud enni, ha nem tud nekem kell valószínűleg etetni csak sajnos nem tudom hogyan



2017. nov. 4. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes vagy ☺ le a kalappal előtted. Szerintem jó lenne ha látná orvos, lehet a csőréből is faragni kéne, hogy jobban tidjon enni. A doki meg tud tanítani rá hogyan kell csinálni és akkor később lehet te is meg tudod csinálni neki. Ha.nem akar enni esetĺeg próbálj letirmixolni magolat és valami puha dologgal keverd. Mondjuk almával ha azt kaphat év fecskendőből próbáld meg etetni. Elöször tedd az ujjadra a trutyit hátva leeszegeti ha nem akkor valahogy pici adagokban a csőrébe kell nyomnod. De ha nem tudna enni szerintem nem maradt volna életben. Mondjuk ezzel a pempős dologgal az a baj, hogy így egyáltalán nem fog kopni a csőre és még jobban túlnő majd. Szóval mindenképpen a dokit javaslom. Ha budapesti vagy Gráf doktor rendelőjében értenek az ilyesmihez. A neten megtalálod őket. Majd írd meg mi lett. Kíváncsi vagyok. 😙
2017. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséget, utána nézek a dolognak 😊
2017. nov. 4. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Le az összes kalappal előtted! <3

Visszaadtad az emberekben megrendült hitem egy részét!

2017. nov. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Képet mutathatnál róla, érdekelne az orra....


Ha nem enne már nem élne mert nagyon gyors az emésztésük.

Milyen fajjal volt együtt amúgy?


Hozzáértő állatorvoshoz elvinném minél előbb mert komoly bajai is lehetnek amik még nem látszódnak. Akár pesti vagy akár nem sajnos kb. csak Pesten van hozzáértő orvos az országban, Pazár Péter a leghozzáértőbb madaras orvos az országban. Madarakhoz nem ért minden állatorvos, Gráf doktorról vegyesek a vélemények...

Én csak Pazár Péterhez járok, Exopetben és a Szent István Állattudományi Egyetemen megtalálod, időpontot kell kérni előre telefonon.

2017. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jol van, beilleszkedett a másik kettő hullámos papagájom mellé, gyönyörű madár lett 😍😊
2017. nov. 22. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!