Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj nevelése (? )

Hullámos papagáj nevelése (? )

Figyelt kérdés

Van két hullámos papagájom, eddig minden rendben volt velük, viszont eléggé hangosak tudnak lenni és ez este 11-kor már zavaró. Eddig használt, ha letakartam őket vagy ha rájuk szóltam, de már akkor is dumálnak, amikor tök sötét van, illetve ha ott állok mellettük és böködöm őket, hogy jó lenne ha befejeznék. Volt, hogy ketrecestül a kádba tettem őket és akkor eldugultak, viszont most még ott is csipognak sajnos. És mostanában szeretnek rombolni.. az itatót leoperálni, az etetőt leszedni, pedig vannak játékaik, hinta is van bent, de nem egyszer már azt is addig cibálták amíg le nem esett. Meg már megtanulták kipattintani a ketrecajtót is (azóta se tudom hogyan, amikor nem gyenge az az ajtó)


Mit tehetnék, hogy csendesebbek legyenek? Illetve, ötletek, hogy mi lehetne, hogy ne szedjék szét az etetőt/itatót? De az még annyira nem is zavar, ha szétszedik a dolgokat de hajnaltól éjfélig hallgatni őket duruzsolni nem a legkellemesebb már, főleg hogy folyamatosan csicseregnek, rikácsolnak, vagy a kaputelefon hangját utánozzák:D



2018. febr. 16. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Engedd ki őket repülni mert tul sok az energiajuk.
2018. febr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Nekem is van kettő,de ők azért kussolnak ha sötét van.

Én is ezt javasoltam volna hogy röptesd őket (ablakokkal vigyázz mert szeretnek izomból nekimenni és ez végzetes lehet).

Szépiacsont esetleg a rágás ellen?

Az enyémek is szétrágtak pár etetőt, úgyhogy elvettem tőlük, alulra újságpapírt tettem be és az egyik sarokba szórom a magokat. Igaz a papírt is csócsálják néha...de már nincs jobb ötletem.

2018. febr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a 2 kulcskérdés:

1. Mekkora a kalit?

2. Mennyit vannak napjában kiengedve?

2018. febr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sötétben,csendben normál esetben mind alszik.


A hullámos papagájoknak van az egyik leghalkabb hangja szóval ha az ő duruzsolásuk zavar napközben akkor nem való neked madár.


Nagy ketrec(legalább 100cm hosszú), napi több óra kiengedés felügyelettel, ketrecbe elfoglaltságok(aprítanivaló adható faágak,gallyak,stb), este legkésőbb 8 órakor lefekvés nekik azaz teljes csönd és nyugalom,sötét biztosítása nekik(nincs tévé, nincs sok mászkálás, de egy minimális állandó és nem vibráló fény az jó ha van nekik hogy lássanak) és a nyugalom,sötét maradjon is meg nekik 10-14 órán keresztül.

Ilyen megfelelő tartás mellett nem fognak éjszaka közepén csipogni az tuti.

2018. febr. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát sajnos az én papagájaim nem igazán halkak, mert csukott ajtónál olyan mintha mellettem lennének, illetve a lépcsőházban is telibe hallom, ha normálatlankodnak:D


A ketrecük eléggé nagy, és van bent nekik, itató, etető, tükör, kis csilingelő játék amit szeretnek rángatni, 2 hinta, 3 rúd és 2 faág és még így is sok helyük van, hogy repülhessenek, mászkálhassanak.


Ki szoktam engedni őket, csak mindkettejüket úgy fogadtam örökbe, mert az előző tulajdonosnak nem kellettek, mert nem tudtak rendesen repülni.. ezért vissza akarta őket vinni az állatkereskedésbe, én meg inkább befogadtam őket, ne kelljen ott nyomorogniuk megint. Ha kiengedem őket, akkor általában 1-2 percig tudnak repülni összességében, viszont van hogy szekrénynek, lámpának nekimennek, így mindig figyelnem kell őket és úgy elkapni, hogy éppen amikor elfáradnának.


Viszont a lakótársam nem igazán szereti őket, és már többször szóltam neki hogy ne ijesszen rájuk, ha dumálnak, mert úgy csak félni fognak.. de nem igazán hallgatott rám, és már attól is félnek ha csak a ketrec oldalához teszem a kezem. Így amikor ő itt van, akkor nem tudom kiengedni őket, már gondoltam arra is, hogy örökbe adom őket valakinek, akit ismerek és tudom, hogy nem fogja őket bántani.

2018. febr. 19. 12:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak a letakaras segit ha hangosak.

De olyan lepedovek takard le amin nem megy at a feny max minimalis.

2018. febr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tükör és csilingelő vacak pont hogy nem kell nekik....

Minden ülőrúd faág legyen, vékonyabb-vastagabb... Ülőrudakon kívül egyéb gallyak amit apríthatnak, fűzfagallyakból hinta.

Az ülőrudak legyenek úgy rakva hogy köztük tudjanak repülni minél nagyobb távot.


Ha nincsenek napi szinten órákra kiengedve akkor legalább 130-150cm hosszú ketrec kell nekik. Napi több óra kiengedéssel elég a kb. 90-100cm hosszú. Ennél kisebb semmiképp.


A repülési hiányosságaik,problémáik abból adódhatnak hogy kicsi helyen voltak/vannak tartva így el vannak sorvadva,gyengülve az izmaik.

Vagy közrejátszhat elhízás is pl.


Ha folyamatosan stresszelve vannak akkor lehet valóban jobb lenne nekik másnál.

2018. febr. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!