Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ki engedtem a zebra pintyemet...

Ki engedtem a zebra pintyemet természetes amit csinált? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval úgy egy hete kiengedték a zebrapintyemet. Neki repült a falnak a szekrénynek. Megfogni meg hát csak úgy tudtam hogy rá tettem egy dobozt és vizsgálat raktam a Kalitkába. Ez normális? Milyen más módon tudom vissza Reni a kalitkába? Attól hogy neki repült a falnak lehet valami baja? Mikor engedjék ki újra?

2018. márc. 16. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinálsz ember, azok nem szelídülnek meg, mint egy papagáj! 😂 Megölöd az ilyen akciókkal szegény párát.
2018. márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azokat nem szabad kiengedni mert nem szelídül meg így csak menekülni akar és közben neki megy mindennek ami az útjában van ebbe bele is halhat.
2018. márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Minden madár még a szelíd papagájok is első pár kiengedéskor mennek mindennek és esnek kelnek.... Nem ismerik a szobát, ki kell tapasztalniuk mi merre van, hol tudnak leszállni,stb ami becsapódásokkal is jár.


Ha nem félnek az emberi jelenléttől akkor ki lehet őket engedni DE nagyon fontos a madárbiztos szoba mert könnyen beeshetnek bárhova, megsérülhetnek.


Legyen a ketrecük elég magason(másfél méter+ ) és legyen a tetején is ág, az ajtóba is tegyél ülőrudat hogy könnyen megtalálják. Ha vissza akarod őket tenni meg kell várni amíg bemennek enni vagy be kell terelni őket vagy ha semmi se használ akkor elkapni őket. Elvileg ha van idejük kiismerni a dolgokat(ami nem 2 kiengedést jelent) akkor egyszerűbben visszamennek és nem kell megfogni őket.

2018. márc. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és most látom egyes számban fogalmazol. Ahogy papagájt úgy pintyet se tartunk egyedül mert kínzás nekik. Szerezz be még legalább 1 zebrapintyet.
2018. márc. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A pinty sosem lesz szelíd ne engedd ki többet.
2018. márc. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!