Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mentett papagáj - lehetne...

Szaszaa11 kérdése:

Mentett papagáj - lehetne barátságosabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy fél éve elhoztam egy papagájt, amit útjára akartak engedni...

A hölgy rengeteg kaját adott hozzá, illetve a kalitkáját.

Kis gyerek kapta viselkedési problémák miatt, de nem foglalkozott vele.

Ami azt illeti szerintem a szülőket egyáltalán nem érdekelte, a gyerek pedig kicsi volt, tehát el tudjuk képzelni mit élhetett át a papagáj.

Szerintem soha nem volt kiengedve a madár a kalitkából. Mint írtam, lassan fél éve nálunk volt. Volt már papagájunk, sajnos figyelmetlenségünk miatt a szomszéd macska az erkélyről valahogy kiügyeskedte a kalitkából, sok év után.

Tehát van velük némi tapasztalatunk, de nem nevelésben, a miénk igazi kezesbárány volt.

Ez az állat itthon naponta több órára is ki van engedve, mindene megvan. Jól bánunk vele, de nagyon fél az emberektől. Nem lehet megérinteni, menekül. Ha kiengedjük egy adott helyre felrepül ( a konyha legmagasabb pontjára egy cseréphez, ahova tettünk is már neki egy kis rudat, hogy ne a virágágyásban topogjon. )

A kalitkából nem nagyon akar kijönni, egy fakanállal tudjuk kiszedni, arra rászáll. Visszafelr ugyanez a hűhó, elég bajos.

Egyáltalán nem tűti az emberi kezet. Nem csipked túlzottan, de látszik hogy fél...

Elvileg fiú, egyedül van. A kalitkába és az előbb említett virághoz is kapott egy tükröt, azóta kicsit vidámabbnak látszik. Lehet még esély rá, hogy kézhez szoktassuk? Vagy ő már ilyen marad?

Mi semmiképp nem dobjuk ki, szeretjük. Este csendes, nappal énekel, ilyen téren jól viselkedik. Profik, tapasztalt papagájtartók segítségét kérném.


2018. márc. 26. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kéne neki egy pár? Gyerekkoromban volt egy papagájpárom, nem vagyok "profi":-)
2018. márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok profi, de voltak/vannak papagájaim. Én azt javasolnám, hogy szerezzetek mellé egy fiatalabb, szelíd madarat (ha már teljesen kézhez szokott nem is muszáj fiatalnak lennie). A papagáj társas állat, egy fajtársak között boldog és nagyobb biztonságban érzi magát. A madarak gyorsan tanulnak egymástól, így ha az egyik szelíd, a másik is követi a példáját és megtanul bízni az emberekben. A tükörképét nem ismeri fel. Azért van tőle jobb kedve, mert társnak hiszi, tehát egy igazi fajtárstól még boldogabb lenne.
2018. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elöször is milyen fajta papagájról van szó? Mert nem mindegy a tartása sem, meg nem mindegyik fajta lesz egyformán szelíd.


Fél év nem sok idö arra, hogy elfelejtsen egy valószínüleg több éves traumát, lehetöleg ne akarjátok megfogni - van olyan papagáj, akit soha nem bántott senki, mégsem türi el -, és ha ott vagytok vele, akkor is csak nyugodtan, csöndesen legyetek, várjátok ki, mire ö közeledik.

A kéztöl való félelmet úgy lehet csökkenteni, hogy ha kalitkában van, akkor kivülröl odatartasz egy fürtös kölest úgy, hogy a köles a kezed meg a kalitka közt legyen és ha akarja belülreöl tudja csipegetni. Kb 10-15 percig várj, utána másnap folytasd. Egy idö múlva elkezd így enni belöle és idövel a kezet is megszokja.

Ezt a szoktatást jobb úgy végezni, hogy elötte valamennyire éhesebb legyen, mert akkor hamarébb megpróbálja.


Párt csak akkor szabad venni mellé, ha már biztonságban érzi magát, különben az új papagáj is maga alá fogja rendelni és még rosszabb lesz a helyzete.

2018. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján hiába volt már papagájod, alap dolgokat nem tudsz róluk ami nagy baj...

MINDENKÉPP nézd meg ezt a videót végig: [link]


A madárnak semmi keresnivalója a konyhában....

virágágyáson meg főleg nem... madárbiztos szobában szokás kiengedni őket.

a tükröt minél távolabb a madártól, lehetőleg a kukába tegyétek...

A fajtárs beszerzése minél előbb történjen meg, ha hullámos papagáj akkor másik hímet vegyetek mellé, ha más faj akkor kellene róla kép vagy leírás hogy milyen faj. De ha hullámos akkor se ártana róla egy kép mert az hogy minek mondta nekik a kereskedő az nem jelenti azt hogy valóban hím is.

De az új madarat semmiképp se tegyétek egyből mellé. Másik kalitkából majd kinn a szobában kell ismerkednie vele, a barátkozás sokáig is tarthat mert szegény párán meg fog maradni a múlt nyoma...


Az emberrel való barátkozás jelenleg az utolsó ami lényeges NEKI. A nyugalom, normális körülmények a lényeges.

A napi rutin folyamán elkezd megszokni titeket, a fürtös kölessel való kézből etetés gyorsíthat a dolgon. Ne akarj hozzányúlni, ne ijesztgesd ha nem muszáj, ne erőszakoskodj. Majd szépen fel fog oldódni de ilyen múlttal eltart egy darabig.

A fajtárs is segít neki.


Lehetne az egészségi állapotáról is beszélni. Az évek nem csak fejben és lelkileg viselték meg valószínűleg hanem testileg is.

2018. márc. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!