Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos, vagy törpepapagáj,...

Hullámos, vagy törpepapagáj, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy szép hullámos papagájt, ám a boltban, ahonnan már elkezdtem a kellékeket beszerezni (még nem vettem meg a madarat, mert nem tudok dönteni), a törpepapagájok négyen vannak egy kis ketrecben és köztük van egy, aki az első alkalomtól fogva, ha meglát hangot ad ki. Elsőnek, nem tudtam, honnan érkezik, melyikőjüktől a hang, mert mire odamentem, elhallgatott. Mire harmadjára jártam most az üzletben folyamatosan hangot adott ki, ha meglátott, ha pedig elmentem a hullámosokhoz, hogy megnézzem őket, akkor mindig egyet csiripelt rám. A barátném, ki velem volt akkor, azt mondta, ha elmegyek onnan, néz utánam. Végül odamentem hozzá - már tudom, melyik ad ki hangot nekem- szóltam neki, és folyamatosan ,,be nem állt a szája" :)

Most nem tudom eldönteni, hogy idegen vagyok neki és azért, vagy azért csinálja, mert esetleg ott megkedvelt engem. Ez megnehezítette nekem a választást.


Köszönöm a válaszokat előre is.



2018. márc. 28. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ne vegyél kereskedésből madarat!

És ne egyet vegyél, hanem egyszerre kettőt!

Azt válaszd, amelyik jobban tetszik.

2018. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

Keress igazi tenyésztőt és kerüld el a kereskedéseket.

amit ott vettél kellékek nem tudom mik lehetnek de amit boltban lehet venni annak 90%-a felesleges/káros vacak.

Ajánlom figyelmedbe ezt: [link]

Egy madár magányos madár.


Hogy melyik fajt választod az rajtad múlik. Hogy melyik faj igényeit tudod kielégíteni, melyik faj tulajdonságai, viselkedése illik hozzád, melyik tetszik kinézetre...

2018. márc. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Most az eddigi véleményeket megcáfolnám. Nekünk boltból van a hullámos papagájunk. Már két hónapja nálunk van,vicces és életvidám. Tökéletes társ. Szerintem is vannak fölösleges cuccok a boltban de például a csörkoptatóról is azt hittem hogy fölösleges, de a madár szivesen használja.
2018. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A papagáj NEM társállat... Ők egymás társai. A társállatként tartást a madár megsínyli... Egyik-másik sokak szerint "cuki" viselkedés igazából kényszercselekvés, viselkedésprobléma az egyketartás miatt.


A kereskedéseket pedig azért kell kerülni mivel a madarakat szaporítóktól szerzik döntő többségben, a szaporítók pedig nem arról híresek hogy odafigyelnek az egészségre, tisztaságra, jó genetikára hanem kis helyen, koszban, túlszaporítva vannak, karantént nem ismerik és még a beltenyésztés se kizárt. A kereskedés több helyről szerzi a madarakat és ők szintén nem tartanak karantént ami szintén lehetővé teszi hogy a betegségek, vírusok könnyen terjedjenek.

Másrészt a madarak kis helyen, rosszul tartva, koszban, stresszben vannak a kereskedések nagy százalékában. Nem egyszer látni éppen haldokló vagy hozzáértő szemmel láthatóan beteg madarat. És ezt a hozzánemértő,felelőtlen tartásmódot nem kellene támogatni. Márpedig ha onnan veszel madarat akkor támogatod sőt a kereskedésen keresztül a szaporítót is támogatod.


Kutyáknál a szaporítók le vannak nézve és a felszámolásukon dolgoznak sokan, ugyanezt kellene a madaraknál is csak sajnos az ő szaporításuk nem olyan közismert rossz mint a kutyaszaporítás.

2018. márc. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!