Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Befolyásolja-e a szabadon élő...

Befolyásolja-e a szabadon élő madarak fiókanevelési és fiókatáplálási szokásait az, ha a kerti madáretetőmből nagy mennyiségű maghoz tudnak jutni?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy nem szabad magokkal etetni a vadon élő madarakat a tél elvonulása után, mert nem fogják a fiókákat rovarokkal táplálni. Hiteles-e ez az információ?


Jelenleg is egy nagy méretű etetőtálcából etetem és itatom a kertünkbe látogató madarakat. Napraforgó-köles-búza magkeveréket, valamint tiszta vizet kapnak. A következő fajok rendszeres vendégeim (egyedszám szerint csökkenő sorrendben):

-Mezei veréb,

-Zöldike,

-Házi veréb,

-Tengelic,

-Balkáni gerle (vadgalamb)

-Csicsörke,

-Erdei pinty.


Káros-e ez a hobbi részemről, ártok-e a környezetnek vele? Jelenleg április közepe van, erősen melegedik az idő. Törtelen élek, Pest megye dél-keleti részén.



2018. ápr. 15. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, befolyásolja, meg is ölheti a fiókákat a nem természetes élelem.
2018. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem értem pontosan, hogy mire gondolsz.
2018. ápr. 15. 17:31
 3/8 anonim ***** válasza:
...ami nincs befolyással a válaszom lényegére.
2018. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor az a legésszerűbb, ha fokozatosan elkezdem őket leszoktatni az etetésről. Hirtelen nem akarom megvonni, mert elég sokan vannak.
2018. ápr. 15. 18:50
 5/8 anonim ***** válasza:
A víz maradhat, a kaja nem. Mivel bőséges a táplálék, egyes fajok több fészekaljat is megpróbálhatnak nevelni, viszont ha majd télen jön az éhinség, akkor a 'pluszban lévő' ifjak éhen halnak, elpusztulnak.
2018. ápr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kivettem a kaját.
2018. ápr. 17. 04:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem az a probléma, hogy sok a fióka, ha sok a kaja, az énekesmadarak 80%-a így is, úgy is elpusztul még az első évben, ez természetesen így működik. A probléma az, hogy hogy olyan környezetben, ahol kevés a rovar, vagy a nem mageredetű táplálék, egyes fajok elkezdik magokkal etetni a fiókákat, és bizonyos fajoknál a fiókák a magokat még nem tudják megemészteni. Az etetésnek amúgy az a célja, hogy ínségesebb időben legyen táplálék a madaraknak (télen), az hogy közben gyönyörködni is lehet, az csak másodlagos.
2018. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes és érthető választ!
2018. ápr. 26. 05:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!