Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hozzányúltam egy rozsdafarkú...

Hozzányúltam egy rozsdafarkú fiókához, mert kiesett a fészekből! Érzi majd az emberszagot az anyjuk? Felfogja nevelni őket?

Figyelt kérdés
Az udvarban van egy féltetőnk és a gerendák végénél van egy kis perem, ahol van a fészek. És ez az apró kismadár kiesett és ezt onnan tudtam, hogy a kutyám egyből odafutott, de szerencsére a kuka mögül nem érte el. Visszatettünk a helyére és a 4 fióka mellé. Remélem nem tört el semmilyen csontja sem. Az anyja megérezheti ezt? A tojásnál tudom, hogy az emberszag után nem költi ki a tojást, de a fiókánál is így van? Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Kérlek segítsetek! Köszönöm előre is a válaszokat.

2018. máj. 11. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
2%
nem szabadott volna hozzá érni, lehet hogy ki fogják lökni, a szülők a földön ücsörgő fiókát is nevelik ugyan úgy mint a testvéreit.
2018. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
addig oké hogy nevelnék, de ha ott van egy macska sokat érnek vele, legalább így van esélye a túlélésre
2018. máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még így is így tettétek a legjobbat, a földön biztos hogy elpusztul, főleg ha kutya és macska van. És a földön lévő fiókát is csak akkor nevelik, ha már elég nagy (értsd, tollas, és éppen hogy nem tud repülni még). Nem tudom mekkora lehet a fióka, de szerintem nem lesz gond. Én tettem már vissza csupasz rigó fiókát is (igen, tudom hogy a rigók fészekhagyók, de nem csupaszon :D) ott nem volt semmi gond, az anya és apa tovább nevelte őket.
2018. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha mar tollas, akkor nem.szamit. fekete rigokat, akiknek a feszket levagtak a sovenynyitaskor visszapakoltam egy dobozba a szulok ugy jartak etetni, hogy en meg epp szaraz fuvet raktam feszekanyagnak:-).

Ha tollasak es kiropules elott vannak, akkor inkabb a kutyatokat kellene par napra elzarni vagy nem tudom ugyanis akkor mar szetszeledoben a fiokak es nem kell oket visszatuszkolni feszekbe, mert epp ez a lenyeg, hogy szetszelednek, probalkoznak a repulessel es a szulok meg etetik oket. Sajnos ilyenkor pusztul.el a legtobb fioka (macska, kuyta, nyest, emberek, autok).

2018. máj. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 11. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyenge a szaglásuk, nem befolyásolja a szülőket az emberszag. Viszont a fiókák mindenképp ki fognak ugrálni még a teljes röpképességük elérése előtt, részleges fészekhagyók.
2018. máj. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Ezt a marhaságot valaki elterjesztette, az emberszagost. nem igaz. nem lesz semmi baja, hacsak nincs belső sérülése, esés közben nem sérült meg.

ha minden igaz, megmentetted az életét:)

2018. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!