Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zabpelyhet adhatok madaraknak?

Zabpelyhet adhatok madaraknak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha madaraknak zabpelyhet adok nem lesz tőle bajuk? Nem puffadnak fel tőle?

2018. máj. 14. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg semmilyen feldolgozott élelem nem jó nekik. Tegyél ki rendes madáreleséget, bár nyáron nemszokás őket etetni.
2018. máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagy tévedés!Ha télen odaszoktatsz az etetőhöz madarakat, azok nyáron is keresik a kaját, és a következő télen akkor fognak jönni, és akkor találják meg nálad a kaját, ha rendszeresen adsz nekik enni.Emellett ők is szedegetnek persze. Főleg fiókanevelés időszakában hasznos, ha eteted őket. Persze nem annyit kell adni, mint télen, én kb.feleannyit adok, és mást mint télen.Télen a hideg ellen védő dolgokat, nyáron könnyebbeket.Magevőket könnyebb etetni, mindenféle apró magvakkal:köles, fénymag, napraforgó, négermag,búza, kevés kukoricadara, stb. Simán adhatsz nekik zabpelyhet is, én rendszeresen keverek a magok közé, jó vitamin és rostforrás nekik.Túl sokat viszont ne, meg ne csak zabpelyhet.És csak sima, natúr zabpelyhet, amiben nincs semmi más.És ami még nagyon fontos:víz mindig legyen nekik bőven! Laposabb tálkában, etetőbe kaja mellé szoktam tenni minden reggel egy piklivel, másnapra fele elfogy.De kertbe több helyre hasznos vizet tenni madaraknak nyáron.Télen meg azért, mert ha fagy van, nem találnak vizet.
2018. máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi a választ! Varjúfélékről van szó egyébként. Víz van bőven nekik a közelben szerencsére. Mialatt olvastam a kommented közben eszembe jutott,hogy régen a csirkéimnek is adtam zabpelyhet, és hát ügye ők is madarak. Persze utána mindig ittak rendesen. Sima natúr zabpehelyről van szó,sajnos ellepték a molyok. Gondoltam úgyis szoktam etetni őket, akkor már ne vesszen kárba kiviszem nekik.
2018. máj. 14. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!