Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha egyelőre nem tudom biztosít...

Ha egyelőre nem tudom biztosítani a papagáj helyigényét, segíthet a sétáltatás? Lent részletezem.

Figyelt kérdés
Tegnap hoztam haza három kecskepapagájt, egyelőre viszont nem tudom biztosítani a szükséges helyet. (Mielőtt jönnének az állatvédők, elmondanám, hogy elég rossz helyről menekítettem ki őket, hárman voltak egy 50x30-as kalitkából, most egy 130x50x60cm-es ketrecben vannak, szóval annyira nem vészes a helyzet, de mégis). Szóval szinte egész nap kint repkednek, de mégis rossz érzésem van a kis hely miatt. Arra gondoltam, hogy sétáltatással mennyire lehet segíteni a helyzeten?
2018. jún. 17. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Papagájt hogyan akarsz sétáltatni? Ők nem kutyák, hogy sétára lenne szükségük. Ha van lehetőséged akkor csinálj nekik röpdét és ott szabadon kedvükre azt csinálnak amit akarnak. De nehogy pórázt adj rájuk és kividd őket "sétálni"! Életükbe is kerülhet.
2018. jún. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2018. jún. 18. 07:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Neke megy nimfám és egy hullámosom van, 100x50 cm-es helyen. Semmi bajuk, jól vannak, de a te kecskéidnek szerintem 200 cm hosszú röpde kellene.
2018. jún. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit lineltél arról tudok, de tudod mennyi idő arra rászoktatni? És csak fiatal madarakat lehet szoktatni, ha több évesek már nem tudom mennyi esélyed lesz erre rászoktatni. Arról nem is beszélve, hogy szerintem elég veszélyes is, mert ha megilyed és megrántja magát a pórázzal megsérülhet nem kicsit. Ehhez nagyon kell érteni amadárhoz és ismerni a madarad, hogy ilyennel kividd, de ha van rá időd és fiatalok a madarak akkor hajrá.
2018. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megmentetted őket, írás alapján úgy tűnik értesz is hozzá és azt írod egész nap ki vannak engedve szóval nincsmiért rosszul érezned magad. Jól csinálod, minden jó.


Hámhoz teljesen szelíd madár kell és hetek mire hozzászokik ha hozzászokik egyáltalán de a séta nem adna plusz helyet szóval erre teljesen alkalmatlan. Jó ahogy eddig csinálod.

2018. jún. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az jó hogy megmentetted őket, de az nem jó, hogy ha már a helyet sem igazán tudod nekik kialakítani, mi lesz velük utána?

Én inkább tartanám őket a ketrecben, meg kiengedném amikor csak lehet, és közben ezerrel a röpdét csinálnám-csináltatnám.

2018. jún. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!