Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért kopasz a papagáj nyaka?

Miért kopasz a papagáj nyaka?

Figyelt kérdés
Egy ideje már azt látom hogy a hullámos papagájom nyaka alatti részen nincs toll. Egyáltalán. Mitől lehet ez? Olyan mintha magának tépkedné ki folyamatosan mert egyáltalán nem nő neki vissza.

2018. júl. 29. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tépkedheti magának. Unalom, depresszió jele is lehet, vagy betegség. Egyedül van? Mekkora a helye? Kézhez van szoktatva?
2018. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy másik hullámossal volt együtt ami sajnos egy hónappal ezelött meghalt viszont mellette egy másik kalitkában egy nimfa is van ami szintén együtt volt egy lánnyal de a lány már fél éve kb meghalt. Hogy mekkora a helye azt holnap fogom lemérni neked. Éjszaka nem háborgatom :)
2018. júl. 30. 00:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és nem. Nincs kézhez szoktatva. Én szerettem volna de olyan kis vad volt hogy nem sikerült
2018. júl. 30. 01:00
 4/6 A kérdező kommentje:
55x40x28 a kalitka
2018. júl. 30. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Kéne neki egy társ szerintem. Csak akkor vannak el jól egyedül is, ha tényleg aktívan részt vesznek a család életében. Az ilyen madarak 90%ban kint vannak szabadon a lakásban, szelídek és foglalkoznak velük. A húgomnak is volt egy hím hullámosa, meg akarta szelidíteni, ezért nem vett mellé párt. Nem jött össze neki, a madár pedig egész nap a kalitkában ült és unatkozott. Nagyon sajnáltam, látszott rajta, hogy depis, és a helye sem volt túl nagy. Igaz, ő a tollait nem tépkedte. Végül rávettem a tesómat, hogy ajándékozza el, mert ez így nem jó a papagájnak.

Néha ki lehetne engedni, ha nem túl félős, szeretnek néha kint lenni és repkedni :)

2018. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát a kiengedés azz elég para.. ugyanis már 2 szer kiszökött.. alig tudtuk megfogni. Felmerül a kérdés hogy hogyan szökött ki? Nyitva hagytuk az ajtót. Ha egy párt veszek mellé az megoldja a dolgot? Vagy rendezzembe jobban a kalitkáját vegyek neki több játékot?
2018. júl. 30. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!