Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sok galambnak miert van...

Sok galambnak miert van csonka laba?

Figyelt kérdés
2018. okt. 13. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol van ez? Milyen fajta galamboknak?Nem azért látod csonkának, mert van olyan mikor ülnek, állnak a fél lábukat felemelik.
2018. okt. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Varosi galambok. Soknak hianyzik a labujjuk.
2018. okt. 13. 09:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emeletes házak párkányára szoktak tenni galambriasztót, hogy ne piszkoljanak össze mindent. A madár csak úgy tud kiszabadulni, ha elveszíti az ujjait...
2018. okt. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rátekeredik/szorul a madzag az ujjaira, elszorítja a vérkeringést és idővel leszárad, leesik az ujja.



Hülyén hangzik, én se hinném, de kis koromban hajkurásztam az ilyen városi vad galambokat és azok között volt sok csonka és sok olyan is, aminek rajta volt a bálamadzag/damil maradvány az ujján/lábán.

Volt, aminek éppen csak bevágott a húsba, de olyan is, aminek az elhalt ujjvég még ott volt a madzaggal együtt.



És úgy kerül a madzag a lábára, hogy aratás után kijárnak a szántóra legelni.

A szántóra a trágyával kerül, a trágyába a madzaggal megkötött szalma/szénabálából "véletlenül".

2018. okt. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pesten láttam olyan galambokat, amelyiknek az egész lába is hiányzott.

Sok mindentől lehet, télen valami fémcsőre szállnak le pihenni és egyszerűen lefagy nekik, megsebzi őket valami ragadozó (macska, patkány, stb...), vagy mint ahogy előttem is írták, beleakadnak valamibe. Esetleg betegségtől vagy fertőzéstől ia hiányozhat a lábuk.

2018. okt. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jajj erről jutott eszembe hogy mennyit reptettem galambot madzagról gyerek koromban. :-)

Sajnos ellövik a lábukat, de van hogy a szárnyukat is légpuskával.

2019. máj. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az is lehet hogy vezetékre szállnak rá, és az áram lesüti a lábát, (nálunk is van ilyen csonka lábú galamb) egyszer reptetéskor a csapat rászállt a vezetékre és egy legalább 8 galamb jött vissza láb nélkül...
2020. ápr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!