Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék karácsonyra fürjet...

Szeretnék karácsonyra fürjet keltetni, de nagyon drága a keltető, megoldható házilag?

Figyelt kérdés

Csak egy párat szeretnék a szobámba egy nagyobb nyúlketrecben, nagyon kis helyesnek találom őket:)

Szóval vennék egy hőszigetelő dobozt, ilyen termosz félét, a tetejére vájnék egy lyukat, hogy egyrészt a levegő miatt. Szerelnék egy infralámpát a doboz tetejére belülről és a lyukon futna a vezeték és tennék be egy digitális pára-,és hőmérőt. A doboz alját leválasztanám egy mosogatóráccsal, oda folyatnám be a vizet, így lenne a pára., reggel este pedig forgatnám a jelölés szerint.

Mivel nem szeretnék nagyon sokat, csak kb 10-15-öt, szerintem ez így korrekt lenne.

Ötlet, vélemény?


2018. okt. 21. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Oke, hogy nagyon kis helyesnek találod őlet de akkor miért nem az ő érdekeit tartod szemelőtt
2018. okt. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Én nem kísérleteznék ilyenekkel házilag. Nem igazán értek a keltetőkhöz, de a tojásban való fejlődés egy nagyon kényes korszak a madaraknál. Még ha életben is maradnak és ki is kelnek a csibék, amire nem sok esélyt látok, fenáll a veszélye, hogy különböző rendellenességeik lesznek.

Ha hobbiállatnak tartanád a fürjeket, akkor inkább várd meg a tavaszt és akkor vegyél csibéket, és ne házilag kísérletezz, mert az sem neked, sem nekik nem lesz jó.

2018. okt. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem értek a fürjekhez, de nem lenne egyszerűbb, ha vennél néhány naposfürjet?

Árban kb ugyanott vagy, mintha megvennéd a tojásokat, infrat, áram, beleölt munka... Az sem biztos, hogy ki tudnád őket kelteni.

2018. okt. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt hittem így is lehet. De miért nem kelnének ki? Ha figyelem a hőt és a páratartalmat, hányadik napon mennyi, és a megadott napokon reggel este forgatom őket, akkor mi lehet a gond?

Azért, mert az olyan buli, 18 napig vigyázni, figyelni, aztán utána te neveled őket meg minden.

Akkor veszek csibéket.

2018. okt. 21. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod szabályozni a hőt.

Nem olyan drága egy keltető.

[link]

Nekem ilyen van és jó.

2018. okt. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ebben nincs hő és pára mérő és ez jó fürjtojáshoz is.

De amúgy én 70ezerért találtam:S

2018. okt. 21. 12:56
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]

ez is jó? ebbe van hőkijelző

2018. okt. 21. 13:00
 8/9 anonim ***** válasza:

5. Vagyok. Elnéztem, nekem ez van és ezen van hő és pára mérő digi óra.

[link]

2018. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez már drágább, az előzőnek linkelt nem jók?
2018. okt. 21. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!