Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár lehet?

Milyen madár lehet?

Figyelt kérdés
Sűrű guggolásokat végez, színe alapján akár veréb is lehetne, ám karcsúbb és kecsesebb. Jellegzetessége: amikor rebegteti kissé a szárnyait, alatta sötétes narancsszínű tollazatot visel, ami természetesen repülés közben is megfigyelhető. Valamilyen billegető lehet? Sajnos az összes fellelhető képen csukott szárnyú madarak vannak, így nem sikerült beazonosítanom.

#faj #madár #billegető
2018. okt. 25. 11:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Leírás alapján lehet sima házi rozsdafarkú.A farktollai narancssárgás-vörösesek.

Billegetőfajta guggolásokat nem végez, csak a farkát mozgatja, és vöröses billegető fajról sem tudok a közelünkben.

2018. okt. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Esetleg Sarkantyús pityer?

"Fölül sötétbarna, farcsíkja és felső farkfedői egyszínű sárgásbarnák."(Wiki)

2018. okt. 26. 04:57
 3/16 A kérdező kommentje:
Ez a Házi rozsdafarkú kékes árnyalatú. Az én madaram pedig kívúl csupa barnás, belül sötét narancs árnyalatú(szárnyak alatt). Sűrűn guggolgat!
2018. okt. 26. 05:14
 4/16 anonim ***** válasza:
Kerti rozsdafarkú?
2018. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem Kerti rozsdafarkú. Csukott szárnnyal csak barnás árnyalatai vannak(a farka is), semmi sárgás,narancs vagy más szín.

A háta a szárnyak alatt sötét narancs árnyalatú, amit csak röptében látni, vagy a földön szárny rebegtetés közben.

2018. okt. 26. 14:33
 6/16 anonim ***** válasza:

..házi rozsdafarkú tojó..?

figyelj, életem első kerti rozsdafarkújára egy szintén tanonccal olyanokat sütöttünk ki, minthogy hibrid lombjáró...aztán jött egy szaki, és röhögött, hogy az bizony rozsdafark.ennyiből nem tudom, mi lehet. az is számít, hogy hol láttad, milyen élőhely

2018. okt. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Bocs, de nem tudtam, hogy olyan sokféle madár van, amelyiknek narancsszínű a háta, ami csukott szárnynál nem is látszik. Ez az, ami számomra különleges, a többi tulajdonság csak úgy van, de nem olyan egetverően nagy szám. Ebből kellene kiindulni, nem pedig abból, amiket le sem írtam. Például azt, hogy tavasz vége felé vagy talán nyár elején láttam, de ősszel már nem. Tehát nem most láttam, csak most kérdezem. Ahol pedig láttam, az 3170 Szécsény, kiskert, a földön, a frissen felásott részen, 5-10 méterre tőlem leszálltak, nem mondanám túlzottan félénknek őket, kb annyira félnek, mint a verebek.

Házi rozsdafarkú tojó lehetséges, amennyiben nyitott szárnynál a hátrésze sötét narancs színű(rozsdabarna).

2018. okt. 28. 07:11
 8/16 A kérdező kommentje:

Ma reggel megint láttam egyet virradat után.

A rozsda farok stimmel, de a sűrű billegetés is jellemző rá.

Kissé feketésbe hajló a tollazata a verébétől eltérően.

2019. ápr. 3. 07:43
 9/16 A kérdező kommentje:

Az 1-es választ adó nyert. :::)

Ma megint közelről láttam egy idősebb hímet + hallottam is a hangját.

Wiki: "Az idős hím Európában koromfekete, feltűnő fehér szárnyfolttal,..."

Stimmel, a foltot is tisztán láttam a szárnyvégeken. Elhatárolódó cseppalakú koromfekete mellényel + világos szürke kis gatyaszerű tollpamaccsal a combja fölött.

A sűrű farkrezegtetés is stimmel.

Vannak barnás változatai is.

Wiki: "A teste színe változó, sokszor olyan szürkésbarna, mint a tojó, mások szürkésfeketék, mint az idős hím. Az első téli tojó feje és teste kormos barnásszürke, egyértelműen sötétebb a kerti rozsdafarkú tojónál."

Köszönöm a segítséget!

2019. ápr. 6. 04:58
 10/16 A kérdező kommentje:

Még egy pár megjegyzés:

A hangja jellegzetes kattogós ilyentájt, talán a nász miatt?

Barnás színű egyedeket azóta sosem láttam, de szürkés koromszínűt rengeteget.

Gyönyörű szépek és kecsesek. Billegetés közben a mellével előre bólintgat, nem csak a farkát mozgatja. Azt. hogy a lábával rogyaszt-e, nem sikerült még kifigyelnem, pedig erősen próbálkozom vele. :)))

2019. ápr. 19. 01:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!